RAJKOVIĆ NEMOĆAN: Kadiz rutinski savladao Majorku!

28.01.2023

16:28

Srpski čuvar mreže ništa nije mogao kod oba primljena gola.

Predrag Rajković

Fudbaleri Kadiza pobedili su na svom terenu ekipu Majorke u prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola španske Primere rezultatom 2:0 (2:0).

Domaći tim poveo je u desetom minutu pogotkom Tea Bongonde, pojačanja iz belgijskog Genka. Odlično ga je proigrao veteran Alvaro Negredo i napadač iz DR Konga savadao je golmana srpske reprezentacije Predraga Rajkovića - 1:0.

U 38. minutu dosuđen je penal za Kadiz nakon što je VAR signalizirao da je jednog defanzivca gostiju lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru. Kapiten Aleks Fernandes rutinske je izveo penal i savladao Rajkovića za 2:0.

Drugi srpski internacionalac Matija Nastasić meč je presedeo na klupi za rezervne igrače Majorke.

Kadiz je sa 19. bodova na 15 poziciji, dok je Majorka na 10. mestu sa 25 bodova.