ZVEZDINA "GENERALKA": Austrijanci NAMUČILI crveno-bele u Antaliji! (VIDEO)

27.01.2023

11:07

Goleada u Turskoj, prvak Srbije ipak slavio.

Zvezdina "desetka" Aleksandar Katai

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Austriju Lustenau rezultatom 3:2 (1:1) u generalnoj probi pred nastavak sezone.

Crveno-beli su se trijumfalno oprostili od priprema, utakmicom punom oscilacija, koju su na kraju rešili u svoju korist zahvaljujući greškama protivnika.

Austrijanci su poveli 1:0 u 25. minutu, golom Dijabija iz penala koji je skrivio novajlija u Zvezdinom timu, Argentinac Aleks Vigo.

Kings Kangva je doneo izjednačenje srpskom šampionu krajem prvog, a Stefan Leković preokret početkom drugog poluvremena.

Nije prošlo ni desetak minuta, a Austrija je izjednačila na 2:2 – Genuče je realizovao sjajnu kontru Austrijanaca.

Deset minuta pre kraja Zvezda stiže do novog vođstva. Nakon ukradene lopte na sredini terena, Stefan Mitrović je izašao sam ispred golmana i zakucao loptu pod prečku – 3:2.

Zvezda je na pripremama do sada zabeležila pet pobeda – Lehija, Nefči, Koper, Dinamo Tbilisi, Austrija Lustenau i jedan poraz – Ludogorec (3:2).

Podsetimo da branilac titule u Mozzart Superligi Srbije zimuje sa deset bodova viška u odnosu na Partizan, a prvenstvo nastavlja 4. februara, kada na stadion "Rajko Mitić" stiže Vojvodina.