BARSELONA U POLUFINALU KUPA: Dembele doneo trijumf protiv Real Sosijedada!

25.01.2023

23:20

Ekipa sa Kamp Noua slavila u prvom meču četvrtine finala.

FK Barselona

Fudbaleri Barselone savladali su Real Sosijedad sa 1:0 u meču četvrtfinala španskog Kupa Kralja.

Jedini pogodak na meču postigao je Usman Dembele, koji je pogodio u 52. minutu za veliko slavlje Katalonaca.

Domaćin je od samog starta krenuo silovito, ali je propustio nekoliko šansi ispred gola Remira. Ipak, Barsi je posao znatno olakšan u 40. minutu susreta, kada je Mendez dobio crveni karton, pa je Sosijedad u nastavku morao da se brani sa igračem manje.

Što nisu pogodili u prvom, Katalonci su iskoristili na startu drugog dela igre, kada je Dembele matirao golmana Sosijedada i doneo svom timu ključnu prednost.

Barselona je do kraja napadala, pokušavala je da obezbedi prolaz dalje, ali je rezultat ostao 1:0. Imao je Sosijedad svoju šansu u finišu, ali je Ter Stegen odbranio šut Navara.

U preostala tri duela četvrtfinala Kupa Kralja sastaju se Real i Atletiko Madrid, u velikom derbiju ove faze, zatim Osasuna i Sevilja, odnosno Valensija i Atletik Bilbao.