NIKO KAO LUKA MODRIĆ: Hrvat ušao u istoriju Lige šampiona!

02.11.2022

20:25

Fudbaler Reala je protiv Seltika postavio zanimljiv rekord.

Luka Modrić na utakmici Real - Seltik

Fudbaleri Reala demolirali su Seltik rezultatom 5:1 u meču poslednjeg kola grupne faze Lige šampiona.

Prvi gol na meču postigao je Hrvat, Luka Modrić, i to iz penala u šestom minutu.

Na ovaj način, Modrić je ispisao istoriju Lige šampiona. O čemu se zapravo radi?

Modrić je postao najstariji fudbaler u Ligi šampiona koji je sa bele tačke postigao pogodak. U trenutku gola imao je 37 godina i 54 dana čime je skrušio prethodni rekord Buraka Jilmaza koji je, igrajući za Lil protiv Čelsija u martu ove godine, dao gol iz penala sa 36 godina i 244 dana.

Luka Modrić

Veoma zanimljiv rekord reprezentativca Hrvatske na koga godine jednostavno ne utiču i koji igra u fenomenalnoj formi.

Real je u 21. minutu uspeo da stigne i do drugog gola iz penala, a pogodak Rodriga označio je još jedan rekord. Tih 15 minuta u kojima su Madriđani postigli dva gola iz jedanaesteraca najkraće je vreme koje je bilo potrebno nekoj ekipi u istoriji Lige šampiona da postigne dva gola iz jedanaesterca.

Kraljevski klub ove sezone brani titulu šampiona Evrope i u odbranu su krenuli na fenomenalan način, te će u osminu finala sa prvog mesta u grupi. Iza njih završio je Lajpcig, Šahtjor će iz ove grupe u Ligu Evrope, dok će Seltik završiti evropsku odiseju za ovu sezonu.

Biće veoma zanimljivo videti na koga će Real ići u osmini finala elitnog evropskog takmičenja jer su Madriđani jedini španski klub koji se plasirao u eliminacionu fazu Lige šampiona.