DOMINACIJA BAJERNA: Osam golova i dva promašena penala u Minhenu (VIDEO)

29.10.2022

15:56

Bavarci upisali novi trijumf.

Fudbaleri Bajerna slave gol

Četiri utakmice Bundeslige igrale su se u subotu od 15.30, a postignuto je čak 17 golova.

Prava goleada viđena je u Minhenu, gde je Bajern rezultatom 6:2 pobedio ekipu Majnca.

Serž Gnabri je već u petom minutu načeo mrežu gostijum, a Džamal Musijala je u 28. duplirao prednost Bavaraca.

Sadio Mane je u 43. minutu promašio penal, ali je lopta u nastavku došla do njega i on ju je sproveo u mrežu. Ipak, u nadoknadi prvog dela je Silvan Vidmer pogodio posle kornera, koji je nastao nakon promađenog jedanaesterca Džonatana Burkardta.

U drugom poluvremenu je prvi gol dao Leon Gorecka, u 58. minutu, a Matis Tel je u 79. povisio na 5:1.

Markus Ingvartsen je u 82. minutu smanjio na 5:2, a Erik Maksim Čupo-Moting je u 86. postavio konačan rezultat.

Lajpcig je kod kuće sa 2:0 pobedio Bajer Leverkuzen, sa po golom u oba poluvremena.

U prvom je mrežu zatresao Kristofer Nkunku, a u drugom Timo Verner.

U istom terminu je Štutgart sa 2:1 kod kuće pobedio Augzburg, dok je Volfsburg na svom terenu rezultatom 4:0 bio bolji od Bohuma.