23.10.2022

19:55

Crno-beli besni na sudije nakon remija sa Javorom!

Fudbalski klub Partizan oglasio se saopštenjem zbog spornih situacija na meču sa Javorom.

Crno-beli su prosuli dva boda na svom terenu, pošto je Javor iščupao remi u Humskoj - 3:3.

Odmah po završetku duela Partizan se oglasio saopštenjem, nezadovoljan sudijskim kriterijumom:

- Fudbalski klub Partizan, posle današnjeg kola i dešavanja na terenu, moze samo da postavi pitanje ima li svrhe takmičiti se u ovakvim uslovima i sa ovakvim suđenjem.

Imamo u nekoliko minuta situaciju da se protiv nas dosudi jedanaesterac, gde sudija bez ikakve dileme pokazuje na belu tačku, dok u situaciji kada je trebalo da dosudi očigledan penal nad Igorom Vujačićem, koga u kaznenom prostoru ruši protivnički igrač ostaje nem i on sam i VAR soba. Bez reakcije, bez želje da se makar proveri nešto što je očito i belodanu na štetu Partizana.

Zato se pitamo ima li svrhe takmičiti se u ovim uslovima, sa ovakvim suđenjem, gde nemate ravnopravnu situaciju, dok se na drugim terenima igra i po 97 i 98 minuta, isključuju igrači dok jedan klub ne dođe do cilja - stoji u saopštenju crno-belih.

Partizan je tako omogućio Zvezdi da pred zimsku pauzu ponovo ode na plus sedam.