MUK U HUMSKOJ: Partizan prosuo dva gola prednosti, Javor u završnici meča stigao do ogromnog boda! (UŽIVO)

23.10.2022

16:30

Neverovatan ishod u Humskoj.

Vodio je Partizan 3:1, imao igru, ogroman broj šuteva, ali ni to nije bilo dovoljno za tri boda.

Fudbaleri Partizana i Javora odigrali su nerešeno (3:3) u utakmici 16. kola Superlige Srbije, čime su crno-beli dodatno otežali sebi u borbi za titulu.

Javor je šokirao Humsku već u 6. minutu, evrogolom Nikolića. Njihovo slavlje je trajalo samo pet minuta, pošto je Natho savladao Vulića u 11. minutu, a veliki preokret donosi Urošević u 26. Tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

Nastavak meča donosi ogroman pritisak Partizana, veliki broj šuteva, prečku Živkovića, a inicijativa crno-belih se isplatila u 63. minutu, kada je upravo Živković doneo Partizanu dva gola prednosti. A onda šok.

Delovalo je da će Partizan rutinski privesti meč kraju, ali je Marković skrivio jedanaesterac, koji je realizovao Gigić, za dramu u Humskoj. Napadao je "parni valjak" i dalje, pokušavao da stigne do četvrtog gola, ali nije uspeo. A onda kontra Javora i muk u Humskoj.

Gojković je savladao Popovića u 88. minutu za veliko slavlje Ivanjičana. Pokušavali su crno-beli da dođu do gola, ali nisu uspeli, pa Javor nosi veliki bod iz Beograda.

Ovo je svakako i veliki udarac za šampionske nade Partizana, pošto sada kasne sedam bodova za Crvenom zvezdom. Sa druge strane, Javor je stigao do drugog boda u poslednjih deset mečeva, pa se nalaze na deobi 13. mesta.

PARTIZAN - JAVOR

3:3(2:1)
(Natho 11, Urošević 26, Živković 63 - Nikolić 6, Gigić 71, Gojković 88)

KRAJ MEČA! Javor nosi bod iz Humske!

88. minut GOOOOOL! Muk u Humskoj, Javor stiže do 3:3. Kontra Ivanjičana, pogađa Gojković posle centaršuta, Javor pred šokantnim bodom.

85. minut - Prilika i za Dijabatea, ali Vulić ponovo brani.

84. minut - Prilika za Rikarda, ali je izblokiran. Partizan napada i pored vođstva.

80. minut - Žuti karton za Uroševića posle starta na sredini terena.

75. minut - Ofanzivna izmena Petrića, ušao je Pavlović, koji je zamenio Belića.

73. minut - Nova prilika za Partizan, ali Rikardov šut brani Vulić.

71. minut - GOOOOOL! Javor smanjuje na 3:2! Dosuđen je penal za Ivanjičane, nakon starta Markovića, a priliku koristi Gigić, koji je rutinski savladao Popovića. Evo drame u Humskoj.

68. minut - Prilika i za Dijabatea, ali Vulić brani njegov udarac.

67. minut -  Velika šansa za Partizan posle odlične akcije. Urošević je dobro centrirao, ali lopta posle Rikardovog šuta glavom završava na stativi.

66. minut - Izlazi Menig sa terena, priliku će dobiti Jović.

64. minut - GOOOOOL! Partizan vodi sa 3:1! Centaršut je izveo Natho, pogodio je Živkovića, koji odličnim udarcem glavom matira protivničkog golmana!

63. minut - Žuti karton za Kopitovića nakon prodora Dijabatea. Imaće priliku crno-beli iz prekida.

59. minut - Prilika i za Javor. Šutirao je Luković sa ivice šesnaesterca, ali je lopta išla pravo u Popovića.

54. minut - Prečka za crno-bele! Živković je posle kornera Natha pogodio prečku gola Vulića. Partizan vrši pritisak na Javor od starta drugog dela igre.

52. minut - Urošević igra kao u transu. Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, međutim njegov udarac završava pored stative.

50. minut - Nova odlična prilika za crno-bele. Posle centaršuta sa desne strane ostao je sam Urošević, ali je njegov šut izblokiran u poslednjem trenutku.

49. minut - Prilika za Vujačića, ali njegov udarac glavom završava preko prečke.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme u Humskoj.

Počelo je drugo poluvreme!

Kraj prvog poluvremena! Partizan je uspeo da preokrene, pa sa vođstvom ide na veliki odmor.

47. minut - Nova prilika za crno-bele. Odličan korner Partizana, ali Filipović šutira glavom pored gola. Prilika i za Javor na drugoj strani, ali je Popović pročitao nameru Gigića.

46. minut - Dobra šansa za Partizan, ali je Dijabate oklevao, pa je na kraju šutirao pravo u golmana Javora.

41. minut - Prilika za domaćina posle prekida, Marković je probao glavom, ali pored gola.

39. minut - Opao je tempo utakmice u Humskoj, Partizan čuva stečenu prednost.

35. minut - Dobra prilika za Partizan, Rikardo je bio sam na penalu, ali Urošević nije uspeo da mu doda loptu.

30. minut - Žuti karton za Filipovića, nakon povlačenja na sredini terena.

26. minut - GOOOOOL! Urošević pogađa za vođstvo Partizana! Najbolje se snašao bek Partizana u kaznenom prostoru, pa crno-beli prvi put vode na večerašnjem meču.

17. minut - Prekid u Humskoj zobg povrede Filipovića. Ipak, fudbaler Partizana se pridigao i nastaviće meč.

11. minut - GOOOOOL! Natho pogađa za 1:1. Javor je imao napad, izgubili su loptu, pa je sevnula kontra Partizana. Odlično se snašao Natho i lepim udarcem doneo poravnanje crno-belima.

6. minut - GOOOOOL! Vodi Javor u Humskoj! Nikolić je primio loptu na nekih 25 metara od gola, a onda fantastičnim udarcem savladao Popovića.

5. minut - I dalje bez prilika u Beogradu, lopta je uglavnom u posedu crno-belih.

1. minut - Počela je utakmica u Humskoj

Počelo je prvo poluvreme!

UVOD

Crno-beli su nakon neočekivanog kiksa u kupu Srbije, vezali šest pobeda u nizu, četiri u prvenstvu, a dve u Ligi konferencija, pa u odličnom raspoloženju dočekuju ekipu iz Ivanjice.

Osim niza od šest pobeda, Partizan igra za nastavak još jedne velike serije, pošto su savladali Javor u prethodnih petnaest susreta. Poslednji put je Javor izborio povoljan rezultat davne 2013. godine, kada je u Humskoj bilo 0:0.

Sa druge strane, Ivanjičani su u užasnoj seriji, pošto su nakon solidnog starta sezone, osvojili samo jedan bod u prethodnih devet kola. Na to se nadovezao i poraz u kupu Srbije, pošto su na svom terenu izgubili od Radničkog iz Niša, posle boljeg izvođenja penala.

Sastavi:

Partizan: Popović – Filipović, Marković, Vujačić, Urošević - Fejsa, Belić – Dijabate, Natho, Menig – Gomeš.

Javor: Vulić – Nikolić, Kopitović, Đukić, Tojčić, Janjić, – Dukure, Đurić, Tanko, , Kempbel – Gigić

Utakmica na stadionu u Humskoj počinje od 19 časova.