PARTIZAN SLAVIO UPRKOS FESTIVALU PROMAŠAJA MENIGA: Grobari slave Uroševića i Vujačića, trijumf "parnog valjka" nad Kruševljanima! (VIDEO)

20.10.2022

13:58

Fudbaleri Partizana savladali su u zaostalom meču Superlige Srbije ekipu Napretka iz Kruševca sa 1:0 na stadionu u Humskoj.

Atraktivna i ofanzivna igra crno-belih, ali samo jedan gol u mreži Naprteka - ipak, dovoljno za novi trijumf. Razlog minimalnoj pobedi Partizana bio je Kvinsi Menig, holandski internacionalac koji je ovog podneva promašio bujuk šansi.

Mogao je da matira Petrića iz minimum dve situacije, ali je Kvinsi kao i na prethodnim mečevima bio katastrofalan u završnici.

Gol odluke postigao je Igor Vujačić sredinom prvog dela, nakon lepog dodavanja Uroševića.

Naredni meč Partizan igra u nedelju od 19 sati protiv Javora u Humskoj, a nakon toga ih očekuje gostovanje Nici u petom kolu grupne faze Lige konferecnija (četvrtak 18 i 45).

PARTIZAN – NAPREDAK 1:0 (1:0)

/Vujačić 31/

Stadion: Partizana

Gledalaca: oko 1.500

Sudija: Pavle Tomić

PARTIZAN (4-2-3-1): Popović 7 – Filipović 6,5, Vujačić 7,5, Saničanin 6,5, Urošević 7 – Traore 7, Belić 7,5 – Dijabate 6 (od 86. Andrade), Natho 7, Menig 5,5 (od 76. Pavlović -) – Rikardo 6.

NAPREDAK (3-5-2): Petrić 7,5 – Bolha 6, Kerkez 7, Prijović 6 (od 58. Mićin 6,5) – Vukajlović 6, Putinčanin 6, Krstić 7 (od 81. Stevanović -), Šarić 5,5 (od 58. Jovanović 5,5), Čečarić 5,5 (od 58. Pantić 6) – Bastajić 5,5, Matić 6.

KRAJ MEČA!

DRUGO POLUVREME:

90. minut: Opasan napad gostiju i ubacivanje Jovanovića, ali Vujačič smireno izbija loptu daleko od gola svog tima. Tri minuta nadoknade vremena u Humskoj.

86. minut: Andrade menja Dijabatea u finišu.

85. minut: Prete gosti iz kontre, ali Traore je na mestu i kupi loptu!

82. minut: Slobodnjak iskosa sa leve strane za Partizan, ali bez promene rezultata nakon ubacivanja Natha.

80. minut: Rikardo je predibrlao samog sebe u zavrnici akcije i ostao bez lopte.

75: minut: Pavlović menja Meniga.

71. minut: Lepa kontra Partizana koju je upropastio Menig, dao je sebi i suviše jak for u završnici akcije po levoj strani.

67. minut: Korner Natha, Vujačić skače visoko, ali šalje loptu preko prečke.

64. minut: Greška golmana crno-belih Popovića, ali Mićin je zakasnio i nije došao do lopte.

56. minut: Udarac Traorea iz velike udaljenosti, Petrić krajnim naporima odbija loptu u korner!

54. minut: Imao je sve vreme ovoga sveta, da bira gde će šutirati, ali Menig ponovo brlja i bije pravo u Petrića. Vreme je za klupu?

53. minut: Konkretniji je Napredak u nastavku, Matić je pokušao iz okreta, ali nema promebne rezultata.

51. minut: Čečarić preti glavom, Popović hvata loptu!

48. minut: Mirno je Humskoj na startu drugih 45 minuta.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut: Matić preti, Popović brani - ostaje 1:0!

37. minut: VAR se uključio, ali nema gola za goste nakon udarca glavom Kerkeza. Gledalo se da li je lopta prešla celim obimom gol liniju, a nakon pregledanog snimka, rezultat je ostao 1:0.

35. minut: Krenuo je Napredak napred, međutim, loše je Čečarić reagovao u završnici akcije.

31. minut: Petrić je konačno savladan! Lep napad Partitzana sa leve strane, Urošević je lepo ostavio loptu Vujačiću koji je u naletu jako šutirao i pogodio mrežu gostiju za 1:0!

30. minut: Maestralni Petrić spašava Napredak! Odbranio je volej udarac Rkarda!

27. minut: Konfuzija u kaznenom prostoru gostiju, Filipović i Natho su se "posvađali" oko lopte - ostaje 0:0.

20. minut: Lep prodor Meniga po desnom boku i slodino ubacivanje prema Rikardu koji nije uspeo da stigne do te lopte.

14. minut: Sada i Natho pokušava, ali direktno u Petrića. Tukao je Izraelac sa 20 metara, nakon što se Menig prethodno spetljao sa loptom.

10. minut: Nova šansa i novi promašaj, tačnije odbrana Petrića! Rikardo je ovoga puta promašio sa pet metara - ostaje 0:0!

7. minut: Ponovo Kvinsi promašuje veliku šansu za svega pet metara - nadamo se da će i "ćorava koka ubosti neko zrno" u nastavku duela.

5. minut: Uzvraća Partizan preko Meniga, prethodno ga je Dijabate spojio sa loptom na pet metara od gola - ipak, bez promene rezultata.

3. minut: Dobar napad gostiju, ali Saničanin u poslednjem momentu glavom izbacuje loptu u aut.