MORA DEKI JOŠ DA PEČE ZANAT: Murinjo nadmudrio Stankovića

17.10.2022

18:28

"Posebni" nadigrao velikog prijatelja.

Fudbaleri Rome upisali su novi trijumf u Seriji A, pošto su u okviru 10. kola Kalča na gostovanju savladali Sampdoriju rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Lorenco Pelegrini, koji je u devetom minutu realizovao penal.

U domaćem timu je starter bio Filip Đuričić, koji je iz igre izašao u 75. minutu, a na drugoj strani je Nemanja Matić u 68. zakoračio na teren, dok je Mile Svilar presedeo ceo meč na klupi "Vučice".

Ovo je bio drugi meč Dejana Stankovića na klupi tima iz Đenove, a temperamentni stručnjak je sredinom drugog poluvremena dobio žuti karton zbog protesta.

Podsetimo, prvi put je Stanković vodio Sampdoriju protiv Bolonje, ekipe koju trenira njegov bivši saigrač iz Intera Tijago Mota, sa kojim je osvojio triplu krunu 2010. godine, a sada mu je rival bio Žoze Murinjo koji je tada bio šef stručnog štaba "Nero-azura".

Ovim porazom je Sampdorija ostala zakucana za dno tabele, dok je Roma trijumfom skočila na četvrto mesto.