ZVEZDA PREŽIVELA KRAGUJEVAC: Katai iz penala PREKRATIO MUKE crveno-belih na "Čika Dači"! (VIDEO)

16.10.2022

11:15

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Radnički u Kragujevcu sa minimalnih 1:0 (0:0) u 15. kolu Mozzart Superlige Srbije.

Aleksandar Katai

Momenat odluke viđen je u 75. minutu, kada je Aleksandar Katai uz dosta sreće realizovao penal, savladavši golmana Raičevića.

Prvak Srbije je imao dosta muka da slomije organizovan otpor domaćina. Kanga je u 39. minutu pogodio stativu, a Kattai prečku, po ulasku u igru u drugom poluvremenu.

VAR je poništio gol Ivanića na isteku pola časa igre, jer se u minimalnom ofsajdu prethodno našao Ben.

Ipak, sve je rečeno "sa kreča" 15-ak minuta pre poslednjeg zvižduka sudije Lazara Lukića, a Zvezda je sa nova tri prvenstvena boda delimično popravila utisak posle poraza od Ferencvaroša u Budimpešti (1:2).

Naš najtrofejniji klub sezonu nastavlja u četvrtak, kada se u odloženom susretu sastaje sa Vojvodinom, dok će Radnički igrati u sredu protiv IMT-a u okviru Kupa Srbije.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Radnički Kg - Crvena zvezda 0:1 (0:0) /Katai p.75/

Kraj meča - minimalac Zvezde u Kragujevcu!

90+5. minut - Ofsajd Bukarija prekinuo je opasan napad gostiju.

90. minut - Pet minuta nade za Kragujevčane.

87. minut - Novi žuti kartoni, Gobeljić i Maksimović su upisani u Lukićevu beležnicu, a Ivanića je zamenio Pankov.

86. minut - Zvezda je tražila još jedan penal, zbog igranja rukom Cvijetičanina u kaznenom prostoru, ali je Lukić ovoga puta samo odmahnuo rukom. Mijailović je takođe opomenut, revija kartona na "Čika Dači".

84. minut - Nove promene u Radničkom, u igru su ušli Srnić (Dragoljub) i Maksimović, a teren su napustili Vidović i Evandro.

81. minut - Lukić se nadavao kartona, javne opomene zaradili su Mustafa i Ivanić.

75. minut - GOOOOL! Katai je, uz puno sreće, realizovao jedanaesterac, Raičević je bio na lopti, ali se ona "ušunjala" u mrežu - 0:1!

73. minut - Lukić je dosudio penal za Zvezdu posle povlačenja Pešića u šesnaestercu!

70. minut - Mustafa je zamenio Srnića.

69. minut - Gobeljić je oprobao udarac iz velike udaljenosti, bez promene rezultata.

67. minut - Novi karton za domaće, ovoga puta ga je dobio Krajišnik. Promene i kod domaćina. Vidosavljević i Tomić su mesto ustupili Miličiću i Stoiljkoviću.

63. minut - Zvezda je ponovo pogodila okvir gola! Katai je pogodio prečku iz slobodnog udarca, bio je to fenomenalan udarac popularnog Magika, ali sreća ne napušta Kragujevčane.

61. minut - Sat vremena igre je proteklo, Vidović je dobio žuti karton, Katai je odmah pokazao da mu se igra, ali mreža domaćina i dalje miruje.

56. minut - Milojević je napravio trostruku izmenu. Iz igre su izašli Ben, Mitrović i Kanga, a na terenu su Katai, Bukari i Krstičić.

54. minut - Žuti karton je zaradio Ivanović, Kanga je potom centrirao, a Ben šutirao van okvira gola.

Radnički odoleva prvaku Srbije

49. minut - Prva pretnja Zvezde u drugom poluvremenu. Ivanić je neprecizno šutirao sa nekih 25 metara, Raičević nije morao da interveniše.

46. minut - Lukić je signalizirao početak drugog dela igre, početni udarac izveo je domaćin.

Kraj prvih 45 minuta - "nula" u Kragujevcu!

45. minut - Igraće se još tri minuta nadoknade vremena.

44. minut - Udarac Ivanića zaustavio je čuvar mreže Radničkog, prvi šut u okvir gola prvaka Srbije na "Čika Dači".

41. minut - Neprecizan pokušaj Srnića, ovoga puta bez opasnosti po Raičevića.

39. minut - Gelor Kanga je pogodio stativu iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, sreća uz Radnički.

30. minut - Poništen je gol Zvezde zbog ofsajda! Ben se našao u nedozvoljenoj poziciji, bio je na samoj ivici, potom je uposlio Ivanića koji je zatresao mrežu, ali je Lukić konsultovao VAR i ispravno reagovao!

28. minut - Treću javnu opomenu zaradio je Stefan Mitrović, Lukić se "razmahao" kartonima.

24. minut - "Požuteo" je i Strahinja Eraković.

23. minut -Dosadašnji tok meča obeležio je veliki broj prekida. Domaćin je zapretio posle slobodnog udarca, ali je posle centaršuta Vidosavljevića signalizirana ofsajd pozicija.

Rovovska borba na "Čika Dači"

18. minut - Bedem Kragujevčana odoleva, izabranici trenera Miloša Milojevića se muče da stignu do gola koji brani Raičević.

8. minut - Rezervista gostiju Radovan Pankov zaradio je žuti karton zbog protesta.

5. minut - Još uvek traje početno ispitivanje snaga, bez prilika na obe strane.

1. minut - Glavni sudija Lazar Lukić dao je znak za početak utakmice.

Počinje meč u Kragujevcu!

Defanzivac gostiju Marko Gobeljić pred početak duela primio je priznanje za najboljeg igrača 14. prvenstvenog kola, nakon što je bio dvostruki strelac u pobedi nad Spartakom (3:0).

Gobeljić novac od nagrade dao u humanitarne svrhe

Veliki broj gledalaca okupio se u Kragujevcu, "Delije" i "Đavoli" napravili sjajnu atmosferu.

Zvezda u Šumadiju stiže uzdrmana bolnim porazom od Ferencvaroša u Mađarskoj (2:1), čime je znatno udaljila sebe od mogućnosti da se plasira u nokaut fazu Lige Evrope.

Crveno-beli će učiniti sve da nastave pobedonosni niz u šampionatu i zadrže pet bodova viška u odnosu na Partizan.

Trener prvaka Srbije Miloš Milojević odlučio je da "promeša karte" u Kragujevcu, pa će na poziciji levog beka igrati Slavoljub Srnić. U startnih 11 nema Aleksandra Kataija, a ofanzivni "poker" Zvezde čine Ben, Ivanić, Mitrović i Pešić.

Branilac titule je lider na tabeli, bez obzira na zaostale utakmice, dok su Kragujevčani na devetom mestu sa 18 osvojenih bodova.

RADNIČKI (4-2-3-1): Raičević – Vlajković, Ivanović, Cvetinović, Pecelj – M. Vidović, Krajišnik – Čolović, Vidosavljević, Tomić – Evandro.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Milunović, Eraković, Srnić – Mijailović, Kanga – Ben, Ivanić, Mitrović – Pešić.