PEŠIĆ SPASAO ZVEZDU! Šilja glavom doneo pobedu protiv Napretka na Marakani!

18.09.2022

14:24

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su kruševački Napredak na Marakani sa minimalnih 1:0 u 12. kolu Mozzart Superlige Srbije.

Slavlje Aleksandra Kataija i Aleksandra Pešića

Prvo poluvreme završeno je bez golova, ali smo pogotke mogli da vidimo u dva navrata. Napredak je u 18. minutu propustio prvu i najbolju priliku na utakmici.

Matić je sa tri metra „namestio“ loptu Čečariću, a napadač Kruševljana istu poslao preko gola sa pet metara.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Napretka

Minut posle isteka pola sata igre, obrukao se Marko Gobeljić. Rodić je šutirao, Petrić odbranio i odbio loptu, a potom je desni bek umesto u praznu mrežu, poslao loptu pored gola.

Crvena zvezda je slomila „čarapane“ u 68. minutu kada je Aleksandar Pešić glavom sa peterca zatresao mrežu posle centaršuta Kataija.

Trenutak kada je Marko Gobeljić promašio prazan gol

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Crvena zvezda - Napredak 1:0 Pešić 68

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Nenad Minaković

Sastavi:

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić – Mijailović (46 Ivanić), Kanga – Bukari (61 Ben), Nikolić (61 Kangva), Katai (83 Sanogo) – Pešić (88 Mitrović).

Napredak (4-2-3-1): Petrić – Vukajlović, Kerkez, Đeković, Putinčanin – Krstić (od 59. Pantić), Bolha – Čečarić (od 59. Đ. Jovanović), Mićin, Bastajić (75 Šarić) – Matić (75 Kočić).

CRVENA ZVEZDA - NAPREDAK 1:0

II POLUVREME

90+3. minut - Završena je utakmica na Marakani, minimalna pobeda Crvene zvezde nad kruševačkim Napretkom.

89. minut - Dušan Đorđević, trener Napretka zbog prigovora dobio je žuti karton.

82. minut - Postigao je gol Kangva posle asistencije Pešića, ali je pre šuta igrao rukom.

79. minut - Pogrešio je Ben, ali je potom usledio slab udarac Šarića, bez problema za Borjana.

74. minut - Iskosa sa ivice šesnaesterca centrirao je Kanga, tukao je glavom Dragović, ali je Petrić ponovo spasao svoj gol.

68. minut - GOOOOOL! Aleksandar Pešić! Popularni Šilja glavom sa peterca zatresao je mrežu posle centaršuta Kataija.

66. minut - Centaršut Kange, udarac glavom Ivanića, ali pravo u Petrića.

56. minut - Zvezdina ofanziva u nastavku, 11:0 u kornerima, ali bez gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na Marakani.

I POLUVREME

44. minut - Probao je Pešić glavom na centaršut Rodića, ali ponovo siguran Petrić.

40. minut - Požuteo je Dejan Kerkez, kapiten Napretka.

37. minut - Odličan prijem Kataija u šesnaestercu, a onda i razoran udarac, ali je Petrić bio siguran i odbranio, a loptu poslao u korner.

31. minut - Promašio je nemoguće Gobeljić! Rodić je šutirao, Petrić odbranio i odbio loptu, a potom je desni bek umesto u praznu mrežu, poslao loptu pored gola.

Delije na utakmici Crvene zvezde i Napretka

21. minut - Nova prilika za goste! Bojan Matić šutirao je iz teške pozicije, ali Milan Borjan je bio siguran.

18. minut - Napredak je mogao da povede, sreća za Zvezdu! Matić je sa tri metra "namestio" loptu Čečariću, a napadač Kruševljana istu poslao preko gola sa pet metara.

16. minut - Gobeljić dobija žuti karton posle faula nad Bastajićem koji mu je pobegao.

10. minut - Početno ispitvanje snaga, bez šansi obe strane.

1. minut - Utakmica na Marakani je počela, prvi napad za goste.