PARTIZANU DOVOLJNO POLUVREME: Crno-beli deklasirali Voždovac i stigli do treće vezane pobede!

09.10.2022

16:58

Fudbaleri Partizana savladali su Voždovac u gostima, rezultatom 4:0, u okviru 14. kola Mocart bet Superlige Srbije.

Menig i Gomeš

Partizan je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu, kada su stigli do tri gola prednosti. U prvih deset minuta nismo videli nijednu priliku, a onda Gomeš pogađa na asistenciju Dijabatea, koji je pre toga sjajno probio po desnoj strani.

U samo pet minuta Partizan stiže do još dva gola. U 23. minutu Gomeš stiže do nobog pogotka, na asistenciju Natha, a Izraelac je namestio i treći gol crno-belih, kada je strelac bio Menig. Tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

U drugom poluvremenu je opao intenzitet utakmice, crno-beli su i dalje imali veći posed lopte, a rezultat je dao prostora Gordanu Petriću da u igru ubaci i mlađe igrače. Upravo je jedan od njih - Terzić, postigao i četvrti pogodak za crno-bele i u 90. minutu postavio konačan rezultat utakmice.

Partizan sada očekuju obaveze u Evropi, pošto će u četvrtak na svom stadionu dočekati ekipu Kelna od 18:45.

VOŽDOVAC - PARTIZAN

0:4 (0:3)
 (Rikardo 9, 23 - Menig 28 - Terzić 90)

KRAJ MEČA!

90. minut - GOOOOOL! Terzić je strelac gola! U samoj završnici meča Partizan stiže do novog gola, Terzić pogađa sam ugao gola.

76. minut - Izlazi Urošević, a na terenu je Zlatan Šehović.

71. minut - Novi zicer sa Pavlovića, ali je sa pet metara promašio prazan gol Voždovca.

67. minut - Ogromna prilika za Andriju Pavlovića, promašio je čist zicer sa deset metara. Odlična odbrana Krunića.

59. minut - Četvorostruka izmena u Partizanu. Izlaze Menig, Natho, Dijabate i Rikardo, a ulaze Pavlović, Baždar, Jović i Terzić. Izmene i kod domaćina, ulaze Marković i Novaković, a izlaze Vujanović i Nešković.

52. minut - Veliki promašaj Rikarda, ništa od het-trika i dalje. Probio je Menig po levoj strani, dodao Rikardu, a ovaj sa pet metara šutirao pored gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme na stadionu Voždovca.

Počelo je drugo poluvreme!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

42. minut - Ogromna prilika za domaće. Vujačić je napravio veliku grešku, loše je vratio loptu Popoviću, Burmaz je stigao prvi do nje, ali nije uspeo iz neposredne blizine da savlada golmana Partizana.

39. minut - Velika prilika za Dijabatea. Ispala je odbrana Voždovca, ali Dijabate nije uspeo da savlada Krunića iz izgledne pozicije.

34. minut - Nova šansa za crno-bele koji dominiraju protiv Voždovca. Menig je ostao sam, šutirao je sa leve strane, ali je Krunić odbranio udarac.

28. minut - GOOOOOL! Menig je strelac! Novi poklon Voždovca, Menig je fantastičnim dodavanjem ostavio Meniga samog, a ovom nije bilo teško da postigne treći pogodak za Partizan.

23. minut - GOOOOOL! Drugi gol Rikarda! Fudbaleri Voždovca su poklonili loptu rivalu, Natho je proigrao Rikarda, a ovaj snažnim udarcem savladao Krunića.

22. minut - Sjajna akcija Partizana, Menig je petom ostavio loptu Nathu, ali je njegov šut završio malo pored gola.

17. minut - Prva prilika i za Voždovac, ali dobra odbrana Popovića.

15.minut - Šutirao je Andrade posle odličnog prodora, ali udarac je išao pravo u Krunića, golmana Voždovca.

12. minut - Šansa za Partizan, šutirao je Urošević posle gužve, ali je njegov udarac izblokiran.

9. minut GOOOOOOL! Vodi Partizan sa 1:0, strelac je Rikardo! Dijabate je savršeno probio po desnoj strani, centrirao, a onda je Rikardo ramenom prosledio loptu u mrežu.

1. minut - Počela je utakmica između Voždovca i Partizana.

Počela je utakmica na stadionu Voždovca!

Tok meča možete pratiti uživo na portalu Republika.rs.

Crno-beli će probati da iskoriste nalet koji imaju, pošto su u četvrtak ostvarili jednu od najvećih evropskih pobeda u poslednjih nekoliko godina, trijumfom u Kelnu od 1:0.

Partizan trenutno ima osam bodova manje najvećeg rivala - Crvene zvezde, ali uz meč manje, pa im je pobeda večeras imperativ.

Sa druge strane, Voždovac čeka Partizan posle pobede protiv Javora u Ivanjici, ali su u prošlom meču na svom terenu doživeli ubedljiv poraz. Bolji od njih je bio Čukarički sa 3:0.

Evo i sastava oba tima:

VOŽDOVAC: Krunić - Nikić, Damjanović, Milović, Hajdin - Ajdinović, Ivezić - Vujanović, Purtić, Nešković - Burmaz.

PARTIZAN: Popović - Živković, Vujačić, Saničanin, Urošević – Belić, Andrade - Dijabate, Natho, Menig - Rikardo.