ALEKSANDAR VELIKI I DUŠAN SILNI OSVOJILI OSLO: Srbija pobedila Norvešku za plasman u A diviziju Lige nacija! (VIDEO)

27.09.2022

20:45

„Orlovi“ savladali domaćina na stadionu Uleval sa 2:0 i tako izborili prvo mesto na tabeli B4 Lige nacija i put u A diviziju. Takođe, izabranici Dragana Stojkovića osigurali su drugi šešir pred žreb za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Slavlje fudbalera Srbije u Oslu

Mogla je Norveška da povede posle samo 20 sekundi kada je Serlot proigrao Halanda koji je šutirao levom nogom sa desetak metara, ali je Vanja Milinković-Savić bio siguran na golu i poslao loptu u korner.

Pre gola, Dušan Vlahović imao je šansu kada je usledio centaršut Tadića po ulasku u šesnaesterac sa desne strane, šutirao je Dušan glavom, ali je Niland intervenisao i poslao loptu u korner.

Detalj sa utakmice Norveške i Srbije

Devet minuta kasnije probijen je bedem domaćina! Pavlović je dodao do Tadića, a ovaj prosledio u prazan prostor do Kostića.

Usledio je prolazak po levoj strani i pas po zemlji u peterac, a Vlahović je kroz noge matirao Nilanda.

Slavlje Vlahovića posle gola

Srbija je utakmicu rešila u svoju korist u 52. minutu kada je na scenu stupio Aleksandar Mitrović.

Aleksandar Veliki došao je do jubilarnog 50. mata u dresu nacionalnog tima.

Tadić je poveo kontru posle greške domaćina i dodao do Ilića. Ivan je maestralno odložio loptu Mitru i usledio je neodbranjiv udarac.

Standings provided by SofaScore

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu iz minuta u minut...

Norveška - Srbija 0:2/ Vlahović 42, Mitrović 52

Stadion: Uleval

Sudija: Migel Mateu Lahoz (Španija)

Sastavi:

Norveška: Niland - Rajerson (58 Pedersen), Hanke-Olsen (79 Berg), Ostigard, Meling (74 Bjorkan) - Odegard, Aursnes (58 Ajer), Berge - Eljunusi (58 Larsen), Haland, Serlot.

Srbija: Milinković Savić - Veljković, S. Mitrović, Pavlović (89 Babić) - Živković (72 Lazović), Lukić, I. Ilić, Tadić, Kostić (72 Radonjić) - Mitrović, Vlahović.

NORVEŠKA - SRBIJA 0:2

UŽIVO

II POLUVREME

90+5. minut - Srbija je pobedila Norvešku 2:0 u Oslu i izborila plasman u A diviziju Lige nacija i drugi šešir pred žreb za kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

90+1. minut - Pobegao je Haland našoj odbrani, šutirao iskosa sa desetak metara, ali ponovo je kao pobednik izašao Vanja Milinković-Savić.

75. minut - Napravio je Radonjić dar-mar, potom centrirao, a Mitrović je šutirao glavom pravo u Nilanda.

70. minut - Naš tim polako privodu utakmicu kraju, kontrolišu dešavanja na terenu od defanzive do ofanzive.

54. minut - GOOOOOOOOL! Mitrović! Jubilarni 50. pogodak za Aleksandra Velikog u dresu nacionalnog tima. Tadić je poveo kontru posle greške domaćina i dodao do Ilića. Ivan je maestralno odložio loptu Mitru i usledio je neodbranjiv udarac.

50. minut - Filip Kostić dobija žuti karton i tako je postao prvi opomenut u oba tima

46. minut - Počelo drugo poluvreme.

I POLUVREME

45+1. minut - Kraj prvog poluvremena: Dušan Vlahović postigao je prvi gol u Ligi nacija za prednost "orlova"

42. minut - GOOOOOL! Vlahović! Pavlović je dodao to Tadića, a ovaj prosledio u prazan prostor do Kostića. Usledio je prolazak po levoj strani i pas po zemlji u peterac, a Vlahović je kroz noge matirao Nilanda.

33. minut - Centaršut Tadića po ulasku u šesnaesterac sa desne strane, šutirao je glavom Vlahović, ali je Niland intervenisao i lopta ide u korner.

21. minut - Prva prilika za našu selekciju. Kombinacija saigrača iz Juventusa - Centaršut Kostića sa levog boka, Vlahović daleko pored gola glavom.

18. minut - Ponovo je zapretio Haland šutem iz daljine, ali je Pavlović postavio glavu i poslao loptu u korner.

15. minut - Mirniji deo utakmice posle ofanzive Norveške, dok Srbija nije imala šansu.

1. minut - Utakmica je počela. Posle samo 20 sekundi imao je domaćin šansu. Serlot je proigrao Halanda koji je šutirao levom nogom sa desetak metara, ali je Vanja bio siguran na golu i poslao loptu u korner.