DINAMO BEZ NOVE SENZACIJE: Zagrepčani pali u Milanu, remi Ukrajinaca i Škota! (VIDEO)

18:38

"Rosoneri" ostvarili prvu pobedu ove sezone u Ligi šampiona.

Detalj sa meča Milan - Dinamo Zagreb

Fudbaleri zagrebačkog Dinama nisu uspeli da naprave još jedno iznenađenje u Ligi šampiona, nakon što su prošle nedelje pobedili Čelsi.

"Modri" su ovog puta izgubili na gostovanju Milanu sa 3:1, u okviru drugog kola grupe E.

Jedan od najtrofejnijih klubova u istoriji elitnog evropskog takmičenja je poveo u poslednjim trenucima prvog poluvremena preko Olivijea Žirua, koji je zatresao mrežu sa bele tačke, a Aleksis Salemakers je već u drugom minutu nastavka duplirao prednost domaćih.

Nadu prvaku Hrvatske je vratio Mislav Oršić u 56. minutu, ali je na kraju sve dileme oko pitanja pobednika otklonio Tomazo Pobega 13 minuta pre kraja meča.

U istom terminu je odigran i prvi meč drugog kola grupe F, a u njemu nije bilo pobednika, pošto su Šahtjor i Seltik odigrali remizirali rezultatom 1:1.

Ukrajinci su kao domaćini taj meč igrali u Poljskoj, a prvo se zatresla njihova mreža, pošto ju je pogodio Artem Bondarenko koji je u desetom minutu dao autogol.

Međutim, bod Šahtjoru je doneo Mikhailo Mudrik pogotkom u 29. minutu susreta.