JUVE IZGUBIO U TORINU, NOVI KIKS ČELSIJA: Real do pobede stigao u završnici, PSŽ i Siti posle preokreta! (VIDEO)

14.09.2022

20:57

Kompletirano drugo kolo Lige šampiona.

Detalj sa meča Juventus - Benfika

U sredu je odigrano devet utakmica Lige šampiona, svi mečevi u grupama od E do H, kao i jedan duel grupe A koji je bio odložen zbog smrti kraljice Elizabete II.

Od 18.45 su se igrale dve utakmice, u kojima su viđeni pobeda domaćina i remi. Milan je savladao Dinamo iz Zagreba, dok su obdovi podeljeni u susretu Šahtjora i Seltika.

Sa druge strane, u kasnijem terminu je bilo sedam mečeva.

U okviru grupe H je Benfika priredila senzaciju trijumfom od 2:1 u Torinu protiv Juventusa, dok je PSŽ posle preokreta na strani pobedio Makabi iz Haife sa 3:1.

Mančester siti je preokretom u poslednjih deset minuta kod kuće srušio Borusiju iz Dortmunda (2:1), a pobedonosni pogodak je postigao doskorašnji centarfor "Milionera" Erling Haland. U istoj grupi (G), su bez golova odigrali Kopenhagen i Sevilja.

U preostalim grupama je od 21 sat bio na programu po jedna meč.

Real Madrid je na stadionu "Santijago Bernabeu" rezultatom 2:0 savladao Lajpcig, Čelsi je kiksnuo već drugi put ove sezone u elitnom takmičenju (prošle nedelje poraz od Dinama u Zagrebu), pošto je u Londonu remizirao protiv Salcburga (1:1), dok je Napoli sa 3:0 u gostima pobedio Rendžers.

Kopenhagen - Sevilja 0:0

Mančester siti - Borusija Dortmund 2:1 (0:0)

Kraj! Utakmice su završene!

90+1. minut - GOOOOOOL! Napoli vodi 3:0 u Škotskoj, pogodak je postigao Tongi Ndombele.

90+1. minut - GOOOOOOL! Asensio otklanja sve dileme oko pitanja pobednika u Madridu. Real vodi 2:0 protiv Lajpciga.

88. minut - GOOOOOOL! Nejmar je povisio prednost Pari Sen Žermena u Haifi na 3:1.

85. minut - GOOOOOOL! Napoli vodi 2:0 u Glazgovu, strelac je Đakomo Raspadori.

84. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Preokret Sitija za svega nekoliko minuta. Gol "svojoj" Borusiji Dortmund je dao Erling Haland.

83. minut - Poništen gol Vlahovića! Srbin je zatresao mrežu Benfike, ali iz ofsajda.

80. minut - GOOOOOOOOL! Mančester siti dolazi do izjednačenja protiv Borusije, a strelac je Džon Stouns.

80. minut - GOOOOOOOOOOOOL! Real vodi protiv Lajpciga! Prvi gol na meču dao je Federiko Valverde.

75. minut - GOOOOOOOOL! Noa Okafor donosi izjednačenje Salcburgu na "Stamford Bridžu".

71. minut - Stativa za Juventus! Mojze Kin je lukavo pokušao, ali je zatresao samo okvir gola.

69. minut - GOOOOOOOOOL! Preokret u Haifi! Mbape daje gol za vođstvo PSŽ-a od 2:1!

68. minut - GOOOOOOOOOL! Novi penal za Napoli, ali je posle dva promašena Zjelinskog sada mrežu zatresao Mateo Politano! Italijani vode 1:0 na gostovanju Rendžersu.

60. minut - Mekgregor je opet odbranio penal Zjelinskom!

57. minut - Poništen gol! Mateo Politano je zatresao mrežu iz odbitka nakon promašenog penala Zjelinskog, ali je ušao ranije u kazneni prostor, pa će se penal ponoviti. Inače, svemu je prethodio crveni karton za Džejmsa Sandsa.

57. minut - GOOOOOOOOOOL! Borusija Dortmund prva trese mrežu na "Etihadu". Džud Belingem je načeo mrežu Mančester sitija.

55. minut - GOOOOOOOOOOOL! Preokret Benfike u Torinu, David Neres dovodi lisabonske "Orlove" u vođstvo protiv Juventusa.

48. minut - GOOOOOOOOL! Čelsi vodi kod kuće protiv Salcburga, a prvi pogodak na meču postigao je Rahim Sterling.

Poluvreme! Golova ima samo na mečevima grupe H.

44. minut - GOOOOOOOL! Benfika dolazi do izjednačenja na gostovanju Juventusu. Žoao Mario je sa bele tačke zatresao mrežu.

37. minut - GOOOOL! Izjednačenje u Haifi! Lionel Mesi poravnava rezultat, Makabi - PSŽ 1:1.

35. minut - Za sada pratimo prilično neefikasne utakmice.

24. minut - GOOOOOOOOOOOOOL! Tjaron Šeri dovodi Makabi iz Haife u vođstvo protiv Pari Sen Žermena.

15. minut - Za sada se mreža zatresla jedino u Torinu.

10. minut - Veliku šansu je propustoi Kostić da dođe do prvenca u dresu Juventusa.

4. minut - GOOOOOOOOL! Juventus je poveo protiv Benfike, a strelac je Arkadijuš Milik.

Utakmice su počele!

20.55 - Preostalih sedam utakmica danjašnjeg programa počinju za pet minuta.

20.40 - Završene su prve dve utakmice igrane u sredu.

20.20 - Pošto su sastavi za sve utakmice objavljeni, jasno se vidi da ćemo na terenima širom Evrope od starta gledati petoricu srpskih fudbalera.

Dušan Vlahović i Filip Kostić će od prvog minuta zaigrati za Juve protiv Benfike, dok je na drugoj strani Mihailo Ristić ostao na klupi za rezerve.

Srbija će dva startera imati i u prestonici Danske, gde će na gostovanju Kopenhagenu starteri u dresu Sevilje biti Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović.

Takođe, Strahinja Pavlović će protiv Čelsija na "Stamford Bridžu" biti deo poslednje linije Salcburga od samog početka susreta.

20.15 - Vreme je da se spusti zavesa na drugo kolo grupne faze Lige šampiona, a to ćemo zajedno ispratiti u našem lajv blogu.