UZBUDLJIV SRPSKI DERBI U SERIJI A: Jović promašio penal, asistencija Kostića! (VIDEO)

03.09.2022

14:56

Bez pobednika u Firenci.

Fudbaleri Fiorentine i Juventusa podelili su bodove u utakmici petog kola Serije A, pošto je rezultat na "Artemio Frankiju" bio 1:1.

Gosti iz Torina su poveli već u devetom minutu meča, kada je Arkadijuš Milik zatresao mrežu "Viole" na asistenciju Filipa Kostića.

Fiorentina je do izjednačenja došla 20 minuta kasnije, kada je Kristijan Kuame na najbolji mogući način iskoristio sjajno dodavanje Rikarda Sotila.

Ljubičasti su do preokreta mogli da dođu minut pre odlaska na odmor, ali tada Luka Jović nije realizovao penal, pošto mu je udarac zaustavio golman Matija Perin.

U startnoj postavi Fiorentine su se našli Nikola Milenković i Luka Jović, koji su zamenjeni u 54. i 79. minutu, dok je ceo meč na klupi presedeo Aleksa Terzić.

Sa druge strane, Filip Kostić je bio starter i igrao je do 64. minuta, a Dušan Vlahović nije ušao sa klupe za rezerve.