NATHO PREKRATIO CRNO-BELE MUKE: Partizan na jedvite jade savladao Radnički na Čika Dači!

28.08.2022

14:11

Jedan gol za tri boda.

Detalj sa meča Radnički Kragujevac - Partizan

Fudbaleri Partizana teškom mukom savladali su Radnički u Kragujevcu sa 1:0 u okviru 8. kola Mozzart Superlige Srbije.

Pobedonosni pogodak postigao je Bibars Natho u 88. minutu meča.

Crno-beli su tako stigli do pobede i napravili dobru uvertiru za večiti derbi sa Crvenom zvezdom.

Ipak, Parni valjak je odigrao još jednu veoma lošu utakmicu u kojoj je jedva stvarao šanse. Radnički je bio veoma dobar, u nekim trenucima i opasniji, ali je na kraju ostao bez ijednog boda.

U prvom poluvremenu videli smo tek po neku priliku na obe strane. Dijabate je najbolju propustio za crno-bele, a Milutin Vidosavljević za Radnički. Kragujevčani su posebno opasni bili u završnici poluvremena, ali nisu uspeli da stignu do gola.

Debitant... Hamidu Traore

Dosta slab fudbal viđen je i u nastavku, Partizan je bezuspšeno pokušavao da stigne do gola, dok je Radnički veoma disciplinovano igrao.

Menig je po ulasku u igru uneo malo živosti u tim Gordana Petrića, propustio je dve dobre prilike i činilo se da će crno-beli napraviti novi kiks.

Ipak, u 88. minutu posle kornera Saničaninov udarac Leković odbija na Nathovu nogu koji potom postiže pogodak za trijumf Partizana.

Tok meča mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

RADNIČKI KRAGUJEVAC - PARTIZAN 0:1 (0:0)

II POLUVREME

90 + 3. minut - Kraj meča i pobeda Partizana.

88. minut - GOOOOOL - Partizan vodi 1:0. Natho se posle kornera sjajno snašao i pogodio za vođstvo Partizana.

87. minut - Sjajna kombinacija Natha i Meniga, ali snažan udarac Kvinsija sjajno brani Leković.

85. minut - Šehović i Fejsa menjaju Traorea i Čakija Uroševića.

81. minut - Leković sjajno zaustavlja udarac Baždara.

79. minut - Baždar menja Andradea.

74. minut - Dragoljub Srnić dobija žuti karton nakon što je prekinuo kontru crno-belih faulirajući Nemanju Jovića.

71. minut - Menig menja Dijabetea.

59. minut - Izgledna prilika za Natha iz slobodnjaka, ali loš udarac. Bez većih prilika u nastavku. Očajan fudbal u Kragujevcu.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Jović je ušao igru umesto Petkovića.

I POLUVREME

45. minut - Igraće se tri minuta nadoknade vremena.

43. minut - Velika prilika za domaćina i sjajna odbrana Popovića.

42. minut - Ivanović propušta novu šansu za Radnički, sam je ostao pred golom Partizana, ali nije dobro šutirao.

34. minut - Milutin Vidosavljević propušta veliku šansu za Radnički.

22. minut - Natho je izuzetno izveo slobodan udarac, lopta nije zakačila nikoga na putu ka golu, ali ju je sjajno zaustavio golman Kragujevčana Leković.

17. minut - Natho je sjajno pronašao Dijabatea, koji katastrofalno šutira i propušta veliku šansu.

10. minut - Tomić iz dobre pozicije loše zahvata loptu i ona odlazi ka autu.

9. minut - Spor početak meča u Kragujevcu.

1. minut - Započeo je meč na stadionu Čika Dača, nakon što je održan minut ćutanja u čast legendarnog Milutina Šoškića, koji je preminuo u subotu u 85. godini života.

UVOD

16:31 - Bibars Natho će po prvi put od dolaska Gordana Petrića zaigrati u prvoj postavi.

16:11 - Poznat je i sastav crno-belih za ovaj meč, Hamidu Traore će debitovati za Parni valjak.

Radnički: Leković – Ivanović, Cvetinović, Miličić – Vlajković, M. Vidović, Srnić, Stojiljković, Tomić – Jovanović, Kovačević.

Partizan: Popović; Urošević, Saničanin, Vujačić, Živković; Traore; Natho, Andrade; Dijabate, Petković; Rikardo