ŠOK NA MARAKANI: Autogol Pavkova u 90. minutu poslao Makabi iz Haife u Ligu šampiona (VIDEO)

23.08.2022

21:13

Kada je izgledalo da ćemo gledati produžetke pred 50.000 gledalaca, slavlje izraelskom prvaku i plasman u elitno takmičenje doneo je strelac kultnih pogodaka protiv Liverpula i Milana za ukupnih 5:4.

Slavlje fudbalera Makabija iz Haife

Muk na Marakani, umesto Lige šampiona, gledaće se Liga Evrope u Ljutice Bogdana.

Milan Pavkov, strelac kultnih pogodaka protiv Liverpula i Milana dao je autogol u 90. minutu za remi Crvene zvezde i Makabija iz Haife od 2:2 u revanš utakmici plej-ofa za plasman u elitno takmičenje i prvak Izraela prošao je dalje sa ukupnih 5:4.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Makabija iz Haife

Sve je išlo na vodenicu crveno-belih koji su poveli pogotkom Aleksandra Pešića u 27. minutu, a u 43. na 2:0 povećao je Mirko Ivanić posle asistencije strelca prvog gola.

U dubokoj nadoknadi prvog poluvremena Milan Borjan odbranio je penal Hazizi, ali je samo par sekundi kasnije matiran od strane Sandgrena sa 35 metara.

Videla se istrošenost u obe ekipe, a kada se činilo da ćemo gledati produžetke, Milan Pavkov je postigao autogol u 90. minutu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

Crvena zvezda - Makabi Haifa 2:2 /Pešić 27/ Ivanić 43/ Sandgren 45+5/ Pavkov autogol 90

Stadion: "Rajko Mitić"

Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

Sastavi:

Crvena zvezda: Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (84 Sanogo) - Srnić, Kanga (53 Kangva), Ivanić - Bukari (84 Mustafa), Katai - Pešić (78 Pavkov).

Makabi: Koen - Sandgren, Planić, Goldberg, Kornu - Mohamed, Lavi - Haziza, Šeri, David (72 Acili) - Pjero.

UŽIVO
CRVENA ZVEZDA - MAKABI HAIFA 2:2
II POLUVREME

KRAJ! Makabi iz Haife se sa ukupnih 5:4 plasirao u Ligu šampiona.

90. minut - GOOOOL! Autogol Pavkova!

85. minut - Novi žuti karton u redovima gostiju, sankcionisan strelac Sandgren.

80. minut - Zbog prigovora, žuti karton dobio je Barak Bahar, trener Makabija iz Haife.

73. minut - Milan Rodić dobija žuti karton.

66. minut - Maestralna odbrana Borjana! Išla je lopta pod prečku, ali je kapiten domaćina skrenuo u korner.

61. minut - Mohamed je prihvatio loptu posle odbitka, ušao u šesnaesterac, a potom je šutirao preko gola.

58. minut - Izveo je Katai slobodan udarac sa 18 metara, ali je loptu prebacio tik preko prečke.

49. minut - Pas Šerija za Pjeroa, ali Borjan je na vreme izašao i odbranio.

I POLUVREME

45+5. minut - GOOOL! Od sjaja do očaja Borjana! Samo par sekundi posle odbranjenog penala, primio je pogodak sa 35 metara, a strelac je bio Sandgren.

45+4. minut - BRANI BORJAN PENAL! Golman i kapiten Crvena zveze odbranio je udarac sa 11 metara Hazizi, posle igranja rukom Srnića, a žuti karton dobio je Dragović.

43. minut - GOOOOOL! Mirko Ivanić! Mat u četiri poteza! Kanga je povukao, poslao do Kataija, a lopta je petom prosleđena do Pešića. Napadač je odmah dodao do veziste i savladao Koena za erupciju oduševljenja na punoj Marakani.

39. minut - Problem za Zvezdu, žuti karton dobio je Gelor Kanga.

Delije na utakmici Crvene zvezde i Makabija iz Haife

38. minut - Probao je Pešić sa 15-ak metara, ali je šutirao pravo u Koena.

30. minut - Poslao je centaršut Bukari sa desne strane, ostao je sam Ivanić i probao iz voleja levom nogom sa desetak metara, ali je lopta otišla pored stative.

27. minut - GOOOOOL! Aleksandar Pešić! Pas Kataija sa levog krila blokirao je Goldber, a popularni Šilja bio je na pravom mestu u pravo vreme.

24. minut - Kanga je šutirao sa 30 metara, Koen je odbranio, ali odbio loptu i potom je na brzinu pokupio.

21. minut - Dodao je Pjero do Davida, ovaj šutirao sa ivice šesnaesterca, a lopta odlazi preko prečke

12. minut - Kanga stativa! Kontra Zvezde, poslao je loptu Pešić do Bukarija, ovaj ostavio Gaboncu, ali samo okvir gola.

10. minut - Bez opasnijih prilika, velika borba na obe strane.

8. minut - Kratak prekid zbog gustog tima izazvanim pirotehnikom navijača Makabija.

1. minut - Utakmica je počela.

20.49 - Potencijalno pojačanje Partizana na Marakani, opširnije pročitajte OVDE.

20.45 - Dogodio se incident sa navijačima pred utakmicu, a opširnije možete da pročitate OVDE.