Holanđani ipak prejaki: Čukarički časno poražen od Tventea!

04.08.2022

19:51

"Brđani" se hrabro suprotstavili favorizovanom rivalu koji je na kraju odneo pobedu iz Beograda.

Detalj sa meča Čukarički - Tvente

Fudbaleri Čukaričkog nisu uspeli da naprave iznenađenje u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u Beogradu izgubili od Tventea rezultatom 3:1.

"Brđani" su Holanđane dočekali u Humskoj, a na tribinama stadiona Partizana su maltene bili samo navijači gostiju.

Navijači Tventea protiv Čukaričkog u Humskoj

Tvente je tako u domaćinskoj atmosferi poveo već u osmom minutu preko Dana Rotsa, koji je glavom zatresao mrežu srpskog tima posle centaršuta sa leve strane.

Prednost holandskog tima je na isteku pola sata igre udvostručio Mihel Flap preciznim udarcem sa nešto više od desetak metara.

Džošua Brenet je povećao prednost Tventea na 3:0 dva minuta pre odlaska na domor, nakon fantastičnog proigravanja od strane iskusnog Rikija van Volfsvinkela.

Utešni gol za Čukarički postigao je Stefan Kovač u 59. minutu, kada je lepu rutinski krunisao lepu akciju svog tima.

Revanš meč je na programu sledećeg četvrtka u Holandiji, a pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu odmeriti snage sa Fiorentinom.