Smeje mu se ceo svet: Hrvat dao autogol sa centra! (VIDEO)

22.07.2022

07:07

Komentator nije mogao da dođe sebi.

Darko Nejašmić postiže autogol

Fudbaleri Osijeka su napravili veliki korak ka plasmanu u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, pošto su u prvoj utakmici drugog kola u gostima sa 2:1 savladali kazahstanski Kizilžar.

Međutim, rezultat je mogao da bude još povoljniji po hrvatskog predstavnika, da defanzivni vezista Darko Nejašmić nije napravio enormnu glupost u 83. minutu.

Naime, u trenutku kada je Osijek imao dva gola prednosti, Nejašmić je sa polovine terena pokušao da vrati loptu golmanu Ivici Ivušiću koji je bio van svog kaznenog prostora, pa je rezultat svega bio spektakularni autogol.

To je izazvalo veliki smeh i kod kazahstanskog komentatora.

Srećom po Nejašmića, prethodno su Mihret Topčagić u 58. i Laslo Klajnhajsler u 76. minutu tresli mreže gola na koji su Hrvati napadali, pa je Osijek bez obzira na sve odneo pozitivan rezultat kući.