Zvezdino kasno buđenje, Zenit bolji u Sočiju (VIDEO/FOTO)

03.07.2022

19:00

Ruski šampion sa 2:1 pobedio srpskog prvaka na Olimpijskom stadionu u Sočiju u generalnoj probi pred početak oba nacionalna prvenstva.

Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Zenita

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Zenita iz Sankt Peterburga sa 2:1 u generalnoj probi pred početak nove sezone.

Šampion Rusije je došao do pobede na Olimpijskom stadionu u Sočiju preko Andreja Mostovoja u 53. minutu i Matea Kasijere u 74. minutu.

Detalj sa utakmice Zenita i Crvene zvezde

Dvaput je probao Klaudinjo, Milan Borjan je odbranio, ali je potom lopta stigla do krilnog napadača koji je lepo izbacio Kristijana Pićinija i potom precizno šutirao u bliži ugao, a lopta se od stative odbila iza leđa kapitena i golmana crveno-belih.

Imali su Beograđani svojih prilika, preko Ibrahima Mustafe u prvom u dva navrata i Kingsa Kangve i Milana Rodića u drugom poluvremenu, ali je Odevski ostao nesavladan.

Upravo za te promašaje, Beograđani su bili kažnjeni u 74. minutu kada im je nesuđeno pojačanje, Mateo Kasijera dao gol posle prelepe akcije saigrača.

Uspeo je prvak naše zemlje da smanji rezultat u 80. minutu kada je Mirko Ivanić proigrao Aleksandra Kataija.