OD SJAJA DO OČAJA: „Orlovi“ jeli „zmajčeke“ za doručak, a onda pali za osam minuta! (VIDEO/FOTO)

12.06.2022

17:37

Fudbalska reprezentacija Srbije vodila je protiv selekcije Slovenije 2:0 posle prvog poluvremena na stadionu „Stožice“ u Ljubljani. Ipak, „zmajčeki“ su odigrali fantastično drugo poluvreme i došli do remija od 2:2 protiv „orlova u četvrtom kolu B4 Lige nacija.

Aleksandar Mitrović postiže gol glavom protiv Slovenije

Dominirala je Srbija u prvom poluvremenu, plesala oko gola Jana Oblaka, a sve je krunisano posle asistencija Filipa Mladenovića i kapitena Dušana Tadića.

Prvenac u nacionalnom timu upisao je Andrija Živković u osmom minutu, a po 46. put u dresu sa državnim grbom radovao se Aleksandar Mitrović u 35. minutu.

Slavlje Aleksandra Mitrovića posle gola za 2:0

Sve ono što su uradili u prvom, izabranici selektora Dragana Stojkovića prosuli su za osam minuta u drugom poluvremenu.

U 48. minutu Adam Gnezda Čerin savladao je Vanju Milinković-Savića, a potom je golman Torina vadio loptu iz mreže posle udarca Benjamina Šeška u 53. minutu koji je doneo Sloveniji 2:2.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem lajv blogu...

Slovenija - Srbija 2:2 / Živković 8, Mitrović 35, Čerin 48,  Šeško 53

Stadion: Stožice

Sudija: Mauricio Marijani (Italija)

Slovenija: Oblak - Brekalo (46 Balkovec), Bijol, Mevlja (84 Stankovič) - Karničnik, Čerlin, Kurtić, Sikošek (78 Verbič) - Zajc (46 Črnigoj) - Šeško, Čelar (46 Šporar)

Srbija: V. Milinković Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković (46 Radonjić), Maksimović (85 Račić), Grujić (65 Sergej Milinković-Savić), Mladenović (57 Jović) - Lukić (57 Kostić), Tadić - Mitrović

TOK MEČA

II POLUVREME

91. minut - Crveni karton za Predraga Rajkovića zbog prigovora sa klupe.

Šest minuta nadoknade odradio je italijanski sudija Mauricio Marijani.

86. minut - Žuti karton za Stankoviča.

83. minut - Centaršut Sergeja i pokušaj glavom Jovića, ali lopta odlazi na metar od desne stative.

74. minut - Žan Karničik žuti karton.

Nemanja Maksimović na utakmici Slovenije i Srbije

68. minut - Radonjić je izveo skraćeni korner, pokušao je Mitrović glavom, ali je loptu poslao pored gola.

57. minut - Marko Grujić dobija žuti karton.

53. minut - GOOOL! Šokantan trenutak u Ljubljani! Slovenija dolazi od izjednačenja, strelac je Šeško kojeg nisu ispratili naši defanzivci.

Marko Grujić na utakmici Slovenije i Srbije

50. minut - Žuti karton za Jasmina Kurtića.

48. minut - GOOOOL! Dobar početak Slovenije u drugom poluvremenu. Ostavio je Šporar loptu Čerinu, a ovaj je sa penala šutirao i savladao Vanju Milinković-Savića.

47. minut - Lakat Čerina završio je na Maksimovićevom licu i sudija je pokazao žuti karton.

I POLUVREME

45. minut - Probao je Milenković, ali je pogodio Brekala i lopta ide u korner, posle kojeg Srbija nije pripretila Sloveniji.

39. minut - Slovenija upala u srpsku mašinu! Lopta kruži u šesnaestercu domaćina koji se jedva izvukao.

35. minut - GOOOOOL! Magija Dušana Tadića u stilu Ronaldinja i gol Aleksandra Mitrovića!

30. minut - Odličan udarac Šeška sa 25 metara, Vanja Milinković-Savić brani i lopta ide u korner. Posle prekida, golman naše reprezentacije dolazi do lopte

23. minut - Dobila je domaća selekcija slobodan udarac sa ivice šesnaesterca, ali je Jasmin Kurtić pogodio Marka Grujića u glavu. Vezista Porta je skočio na loptu.

Andrija Živković na utakmici Slovenije i Srbije

18. minut - Prvi put preti Slovenija. Pokušao je Zajc šutem sa 15 metara, ali ga je izblokirao Mladenović.

12. minut - Novi odličan napad Srbije! Živković je samo pipnuo loptu kod slobodnjaka sa 18 metara, a Tadić je šutirao malo iznad rašlji.

8. minut - GOOOOL! Sjajni driblinzi Mladenovića i odličan centaršut, a Andrija Živković je uspeo da savlada Oblaka glavom za prvenac u dresu nacionalnog tima!

6. minut - Tadić je izveo prekid sa 20-ak metara, a Mitrović je šutirao glavom pravo u Oblaka.

1. minut - Utakmica je počela!