LIGA NACIJA: Nula u reprizi finala EVRO, Mađarska iznenadila Nemačku, remi u balkanskom derbiju! (FOTO)

11.06.2022

21:06

U subotu uveče odigrano je deset utakmica u tri različita ranga Lige nacija.

Fudbalska reprezentacija Italije prošle godine pobedila je Englesku na Vembliju posle penala i postala prvak Evrope, a u subotu uveče dve selekcije srele su se ponovo, ali u Vulverhemptonu u okviru četvrtog kola A Lige nacija.

Meč "Gordog Albiona" i "azura" završen je nerešenim ishodom bez golova, dok je u drugom susretu ove grupe Mađarska napravila još jedno iznenađenje i otkinula bod Nemačkoj.

Detalj sa utakmice Mađarske i Nemačke

Posle trijumfa nad Engleskom od 1:0, izabranici Marka Rosija odigrali su 1:1 protiv "pancera" u Budimpešti.

Domaćin je poveo u šestom minutu golom Zolta Nađija, a samo tri minuta kasnije konača rezultat postavio je Jonas Hofman.

U drugoj grupi najjačeg ranga Lige nacija takođe smo videli dva remija - Holandija je odigrala 2:2 sa Poljskom, dok je duel Velsa i Belgija završen 1:1.

Poljaci su imali 2:0 na krilima Metija Keša u 18. i Pjotra Zjelinskog u 49. minutu, ali su se Holanđani probudili za tri minuta pošto su pogađali Devi Klasen u 51. i Denzel Damfris u 54. minutu.

Geret Bejl i Aksel Vitsel na utakmici Velsa i Belgije

Mogli su domaćini i do sva tri boda u Roterdamu, ali je Memfis Depaj u 91. minutu bio neprecizan iz penala.

Kada govorimo o B razredu Lige nacija, u prvoj grupi je Ukrajina bila bolja od Jermenije 3:0 (Ruslan Malinovski u 61, Oleksandar Karavaev u 77. i Vitali Mikolenko u 84. minutu).

Istim rezultatom završeno je odmeravanje snaga Republike Irske i Škotske, a pogađali su Alan Braun u 20, Troj Perot u 28. i Mičael Obamefi u 51. minutu.

U trećoj grupi B Lige nacija, gledali smo balkanski derbi i remi Crne Gore i Bosne i Hercegovine - 1:1.

U Pdogorici su se radovali golovima Luka Menalo u 62. i Adam Marušić u 77. minutu.

Sa druge strane, Finska je pala u Bukureštu, a Rumunija je slavila pogotkom Nicusora Bankua u 30. minutu.

Videli smo i dve utakmice u C razredu Lige nacija, a Farska Ostrva su bila bolja od Litvanije sa 2:1 (Viljormur Davidsen iz penala u 20. i Jakup Biskopsto Andreasen u 45. za domaćina, a gost je poveo preko Fedora Černiha u šestom minutu).

Za kraj, Turska je rutinirala Luksemburg sa 2:0 kao gost pogocima Hakana Čalhanoglua u 37. minutu iz penala, a konačan rezultat postavio je Serdar Dursun u 76. minutu.

Podsetimo, fudbalska reprezentacija Srbije u četvrtom kolu B Lige nacija igra protiv Slovenije u nedelju od 20.45 na stadionu "Stožice" u Ljubljani.