LIGA NACIJA: Belgija PONIZILA Levu i drugove, Holandija posle lude završnice rastužila Velšane!

08.06.2022

21:00

Odigrana su još dva meča A Lige nacija.

U grupi 4 Belgijanci su se brzo oporavili od debakla od Holandije, pa su na čuvenom King Boduenu ponizili Poljsku rezultatom 6:1.

Ipak, na početku se nije činilo da će tako biti, pošto je Robert Levandovski sjajno izbegao ofsajd zamku i savladao nemoćnog Simona Minjolea u 28. minutu utakmice, asistent je bio Gregož Hrikovijak.

Do kraja poluvremena Aksel Vitsel je posle karambola preciznim udarcem pronašao put do mreže i izjednačio na 1:1.

U drugom poluvremenu totalna rapsodija i dominacija Belgijanaca. Kevin de Brujne u 59. minutu doneo je preokret domaćinu.

Potom je u igru ušao Lenadro Trosar, a potom je vezista Brajtona sa dva brza gola povisio na 4:1. Do kraja meča pogađali su Dendonker i Openda, pa je ekipa Roberta Martineza ubedljivo slavila.

U drugom meču Holandija je uspela da savlada Vels u gostima sa 2:1.

Posle prvog poluvremena golova nije bilo, a onda goleada u nastavku.

Kopmajners je u 50. pogodio za 1:0. Činilo se da će to ostati konačan rezultat, a onda smo u nadoknadi videli dva gola.

A post shared by OnsOranje (@onsoranje)

Prvo je Nortington-Dejvis u 92. minutu izjednačio na 1:1, a samo dva minuta kasnije novu prednost i pobedu Oranju donosi Vout Veghorst.

Posle dva odigrana kola Holandija ima šest bodova, Belgija i Poljska po tri, dok je Vels poslednji bez ijednog osvojenog boda.