LIGA NACIJA: Majstor Kejn IŠČUPAO bod, Italijani savladali HRABRE Mađare!

07.06.2022

20:54

Od 20:45 odigrana su dva meča drugog kola u grupi 3 A dizivije Lige nacija.

Italija je na svom terenu opravdala ulogu favorita i savladala sjajnu Mađarsku rezultatom 2:1.

Azuri su naše severne susede dočekali u Ćezeni, a pitanje pobednika rešili su posle 45 minuta.

Spinacola je u 30. minutu asistirao, a Barela pogodio za 1:0. U smiraj prvog poluvremena put do mreže pronašao je i Lorenco Pelegrini, pa je domaćin na odmor otišao sa 2:0.

Mađarska je bila hrabra u nastavku, ali je postigla samo jedan gol, tačnije loptu u svoju mrežu poslao je Manćini u 61. minutu.

Italija posle dva kola ima četiri osvojena boda, dok je Mađarska ostala na tri.

U derbiju ove grupe u Minhenu Nemačka i Engleska odigrali su nerešeno 1:1.

Posle prvog poluvremena golova nije bilo, a potom smo gledali veoma zanimljiv nastavak meča.

Hofman je startom drugog poluvremena pogodio za 1:0. Miler i Verner su imali ogromne prilike za 2:0, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

U međuvremenu je Geret Sautgejt na teren poslao i Džeka Griliša, pa je Gordi Albion zagospodario terenom.

Griliš je u 77. minutu sjajno pronašao Kejna, koji je u padu lepo šutirao, ali je Nojer fantastično odbranio.

Ipak, Englezi su nastavili sa napadima i to im se i te kako isplatilo. Napadač Totenhema je u 89. minutu pao u šesnaestercu nakon starta Nika Šloterbeka. Španski arbitar Karlos del Sero Grande je smatrao da tu nema elemenata za penal, ali je posle gledanja VAR snimka, ipak, pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo kapiten Hari Kejn, koji je hirurški preciznim udarcem savladao nemoćnog Nojera i pokazao da je jedan od najboljih izvođača penala na planeti.

Ovo mu je bio 50. gol za reprezentaciju Engleske i sad mu fale još samo tri da dostigne rekordera Vejna Runija, dok je iza sebe ostavio legendarnog Garija Linekera, koji ima 49 pogodaka.

Nemci posle dva kola imaju dva boda, dok su Englezi na jednom.