Neugodna tradicija: Srbija NIKADA nije pobedila Sloveniju! (VIDEO)

05.06.2022

06:45

Fudbalska reprezentacija Srbije u drugom kolu B Lige nacija u grupi 4 dočekuje Sloveniju večeras od 20.45 na stadionu "Rajko Mitić" u Beogradu.

Reprezentativci Srbije uoči meča sa Norveškom

Fudbalska reprezentacija Srbije porazom je startovala u B Ligi nacija u grupi 4 pošto je pre četiri dana Norveška pobedila 1:0 na stadionu "Rajko Mitić" golom Erlinga Brauta Halanda.

Popravni će "orlovi" imati večeras na istom stadionu, pošto u drugom kolu ovog takmičenja dočekuju Sloveniju od 20.45.

Ipak, selektor Dragan Stojković ima razloga za brigu pred utakmicu sa "zmajčekima" pošto "orlovi" nikada nisu pobedili narednog protivnika!

Doduše, bile su to samo dve utakmice u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2012. godine.

Prvi meč igrao se 7. septembra 2010. godine i bilo je 1:1 u Beogradu, a strelci su bili Milivoje Novaković u 64. i Nikola Žigić u 86. minutu.

Usledio je 11. oktobar 2011. i susret u Mariboru kada je Bojan Jorgačević primio gol sa pola terena u 45. minutu, a strelac je bio Dare Vršič za konačnih 1:0.

Taj duel ostaće i upamćen po penalu koji je šutirao Nemanja Vidić, a Samir Handanovič mu je isti odbranio.