Italijani i Nemci remizirali u Bolonji na startu UEFA Lige nacija!

04.06.2022

20:49

Veliki evropski fudbalski derbi odigran je na "Renato Del Ari" u Bolonji.

Nacionalne selekcije Italije i Nemačke sastale su se na startu ovogodišnjeg takmičenja u okviru najkvalitetnije grupe UEFA Lige nacija.

I Manćini i Flik su imali veliku želju da sa tri boda otovre novu sezonu takmičenja, ali se na kraju može reći da publika u Bolonji i nije mogla da uživa u preterano lepom fudbalu.

Tokom prvog dela igre, gotovo da niti jedna reprezentacija nije pružila ono što se očekivalo, a jedino vredno pomena su prilike Serža Gnabrija. Nastavak je doneo više neizvesnosti. Kada je reč o samom rezultatu, sve je bilo rešeno za svega tri minuta.

U 70. minutu igre prednost "Azurima" doneo je Lorenco Pelegrini, a čini se da domačini nisu ni završili sa slavljem, a u usledio je šok za sve na stadionu. Džošua Kimih je poravna rezultat na 1:1.

Imali su do kraja Nemci nešto više od igre, stvorili su i prilike iz kojih su mogli da stignu do gola i pobede, ali je Donaruma ostao nesavladan.

Treba i napomenuti da je delilac pravde na ovom meču bio najbolji srpski sudija Srđan Jovanović.

U drugom susretu ove grupe reprezentacija Mađarske savladala je Englesku rezultatom 1:0.