Boljeg nema: Niz koji se ne prekida, osvojen je i 21. trofej u prethodnih 12 godina - nova dupla kruna je stigla u Suboticu!

04.06.2022

15:07

Zavesa na srpski klupski fudbal zvanično je spuštena u petak 3. juna.

Na „TSC Areni“ u Bačkoj Topoli odigran je finalni susret Kupa Srbije u konkurenciji dama, a meč je protekao u očekivanom tonu.

Za prestižni trofej Fudbalskog saveza Srbije borile su se ekipe subotičkog Spartaka i zemnske Sloge, a ekipa sa severa Srbije još jenom je pokazala i dokazala da joj nema ravnog kada su domaći okviri u pitanju.

ŽFK Spartak Subotica – ŽFK Sloga Zemun 5:0 (1:0)

Tokom prvog dela igre jedino vredno pomena bio je pogodak Subotičanki koj je delo Alise Kusi u 8. minutu susreta.

Detalj sa finalnog susreta ŽFK Spartak - ŽFK Sloga

„Golubice“ već na startu drugog poluvremena stižu do novog pogotka, a u strelce se u 47. minutu upisala Živana Stupar. Ista igračica trese mrežu Ljiljane Gardijan i u 59. minutu, a samo dva minuta kasnije nakon kornera u strelce se upisuje i kapitenka subotičke ekipe Violeta Slović.

Potvrdu trijumfa i konačnih 5:0 delo je Tijane Filipović koja je mrežu zemunske ekipe zatresla u 77. minutu susreta.

Verni navijači uvek prate svoju ekipu

Ovom pobedom subotički Spartak je stigao do nove Duple krune, a ono št otreba napomenuti jeste činjenica da je ekipa osvojila svoj 21. trofej u poslednjih 12 sezona (ukupno su 23 trofeja bila u opticaju).

Strelci: A, Kusi 8, Ž. Stupar 47, 59, V Slović 61, T. Filipović 77

Stadion: „TSC Arena“, Bačka Topola

Glavni sudija: Marina Živković

Pomoćne sudije: Aleksandra Kostić, Bojana Šćepanović

ŽFK Spartak Subotica: Mihajlović (Škandro), Baka, Nađ, Slović, Frajtović (Šarić), Milivojević, Trip, Filipović, Kusi (Golubović), Ilić, Stupar.

ŽFK Sloga Zemun: Gardijan, Milanović, Babić, Blagojević, Živković, Dabić (Vulikić), Popović, Zlatanović, Vasović, Trutić, Vuković.