KRALJ PONOVO NA TRONU EVROPE: Vinisijus i ČUDESNI Kurtoa rasplakali Liverpul, Real osvojio Ligu šampiona!

28.05.2022

17:59

Fudbaleri Real Madrida po 14. put su šampioni Evrope.

Real Madrid je u velikom finalu u Parizu savladao Liverpul rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je u 59. minutu Vinisijus Žunior.

Madriđani su tako posle četiri godine ponovo šampioni Evrope, a kao i prošli put do tog uspeha došli su preko Redsa.

Liverpul je odigrao veoma dobar meč, ali nije imao rešenja za zid na golu Reala u vidu neverovatnog Tibe Kurtoe. Belgijski golman je zasigurno igrač utakmice, pošto je svojim odbranama začarao mrežu kraljevskog kluba.

Posle uvodnog ispitivanja snaga, engleski velikan je dva puta zapretio preko Salaha i Manea, ali je spomenuti Kurtoa sa dve sjajne odbrane ostavio Real u životu. Imao je Liverpul još nekoliko šuteva, ali su oni bili laki za Belgijanca.

Real se dosta mučio, i nije mogao da stvori pravu šansu. Ipak, u 43. minutu Benzema postiže gol za Real, ali je je pomoćni sudija procenio da je ofsajd. Narednih nekoliko minuta većao je i VAR, činilo se da će gol biti priznat, jer se lopta do Francuza odbila od Fabinja, ali to se nije desilo, pa se na odmor otišlo sa 0:0.

Duel Konatea i Benzeme

Liverpul je na startu drugog poluvremena držao loptu u svom posedu, ali nije mogao da pripreti Realu.

Madriđani su to iskoristili, pa su posle sjajnog kontra napada u 59. minutu stigli do prednosti od 1:0. Valverde je perfektno uposlio Vinisijusa, koji je pobegao Trentu Aleksander Arnoldu i bez problema savladao nemoćnog Alisona.

Od tog trenutka, pa do kraja meča dominacija Liverpula. Ređao je Klopov tim šanse, Sačah ih je imao čak tri, ali sva tri puta mu je Kurtoa sjajno odbranio, a posebno neverovatna bila je odbrana u 82. minutu.

Pokišao je i Žota, ali prosto Kurtoa je bio nesavladiv.

Na kraju Real je stigao do pobede, iako je za ćitavih 90 minuta imao samo tri udarca ka golu Liverpula, dok su Redsi imali preko 20.

Tok meča mogli ste uživo da pratite putem našeg sajta.

LIVERPUL - REAL MADRID 0:1 (0:0)

II POLUVREME

KRAJ MEČA, REAL MADRID JE ŠAMPION EVROPE.

90 + 1. minut - Kamavinga probao, tek treći šut Reala. Vinisijusa menja Rodrigo.

90. minut - Dani Sebaljos menja Luku Modrića. Igraće se pet minuta nadoknade, Van Dajk je otišao u napad.

85. minut - Eduardo Kamavinga menja Federika Valverdea. Prva izmene Don Karla Anćelotija.

82. minut - Neverovatno šta radi Kurtoa, silovit udarac Salaha i čudesna odbrana Belgijanca.

80. minut - Žota je snalažljivo probao, al KURTOA neprelazan.

77. minut - Firmino i Keita menjaju Alkantaru i Hendersona.

69. minut - Nova šansa Salaha i nova odbrana Kurtoe.

64. minut - Salah je tukao, Kurtoa još jednom neverovatan na golu. Dijaza menja Žota.

63. minut - Prvi žuti karton na utakmici dobija Fabinjo.

59. minut - GOOOOOL - Real Madrid vodi sa 1:0. Sevnula je kontra Reala, Valverde je sjajno uposlio Vinisijusa, kome nije bilo teško da pogodi mrežu Alisona Bekera.

52. minut - Liverpul ima loptu, ali bez šansi u nastavku.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme.

I POLUVREME

Poluvreme u Parizu.

45+ 1. minut - Benzema je postigao gol posle karambola u šesnaestercu Redsa. Pomočni sudija je potom digao ofsajd zastavicu, a onda je na scenu stupio VAR. Gledao se snimak par minuta, u jednom trenutku se činilo da će gol biti priznat, jer se do Benzema odbila lopta od Fabinja, ali je na kraju presuđeno da je, ipak, bio ofsajd.

40. minut - Liverpul dosta bolji rival, Real sem jednog kornera bez ikakve prilike.

21. minut - Najbolja šansa za Liverpul. Mane je sjajno šutirao, ali Kurtoa uz pomoć stative brani udarac Senegalca.

19. minut - Lep napad Liverpula i promašaj Arnolda.

16. minut - Liverpul prvi PRETI, Kurtoa sjajno zaustavlja Salaha.

9. minut - Bez ikakvih šansi na startu meča.

1.  minut - Posle više od pola sata kašnjenja krenuo je meč u Parizu.Neka pobedi bolji i vidimo dosta golova.

Uvod

21:32 - Igrači konačno izlaze na teren. Meč uskoro počinje.

21:26 - Trenutno traje nastup Kamile Kabeljo, a fudbal još nije ni na vidiku.

21:19 - Neće krenuti duel ni od 21:30, već od 21:36.

21:08 - Novo odlaganje, utakmica će početi tek od 21:30. Fudbaleri su se vratili na teren, zajedno sa sudijama, kako bi se ponovo zagrevali.

21:04 - Zvaničan razlog odlaganja je kašnjenje navijača Liverpula.

20:58 - Iz bezbedonosnih razloga početak meča odložen je za 21:15.

20:36 - Ovako je izgledalo prošlo finale ova dva kluba, koje se odigralo u Kijevu 2018. godine.

20:14 - Policija je uhapsila dvojicu navijača Real Madrida uoči početka meča.

19:59 - Poznati su i sastavi timova: