NE MOŽE IM NIKO NIŠTA: Minhen slavi - Sve je gotovo, PONIZILI su velikog rivala i osvojili desetu uzastopnu TITULU! (FOTO)

23.04.2022

19:07

Tri kola pre kraja ovosezosnke Bundes lige, pitanje šampiona je rešeno.

Vladavina se nastavlja...

Deseti put uzastopno, a ukupno 32. u klupskoj istoriji, fudbaleri minhenskog Bajerna postali su šampioni Nemačke.

U velikom derbiju nemačkog šampionata Bajern je savladao Borusiju iz Dortmunda rezultatom 3:1, čime su na tabeli pobegli "Milionerima" nedostižnih 12 bodova.

Slavlje igrača Bajerna nakon pogotka

Na "Alijanc areni" Bavarci su poveli već u 15. minutu, a u listu strelaca upisao se Gnabri. Devetnaest minuta kasnije, najbolji strelac Bundeslige, Robert Levandovski je svojim 33. golom u sezoni duplirao prednost, što je bio i rezultat prvog poluvremena ovog susreta.

Manuel Nojer

U nastavku gosti preko Kana iz jedanaesterca stižu do gola, ali u samom finišu susreta, Musial u 83. minutu postiže i treći pogodak za domaću ekipu, što je ujedno značilo i početak velikog slavalja.

Slavlje fudbalera Bajerna nakon osvojene 32. "salatare"