GOSTI U ČETVRTFINALU: Atletiko i Benfika minimalcem idu dalje!

15.03.2022

22:05

Fudbaleri Atletiko Madrida i Benfike plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona!

Tim Dijega Simeona prepustio je od starta posed fudbalerima Junajteda i čekao svoju šansu iz kontre. I dočekali su je. Feliks je sjano proigrao Grizmana koji centrira ka Lodiju, a ovaj spretno matira Davida de Heu za 0:1 u 41. minutu.

Napadao je Junajted u nastavku, ali nije uspevao da stvori izgledne šanse. Bedem ispred Jana Obalaka izdržao je sve nalate za plasman Atletika u treće uzastopno četvrtfinale Lige šampiona.

Na sličan način su i fudbaleri Benfike stigli do sledeće runde. Tamo je Ajaks opsedao gol gostiju iz Lisabona, ređale su se i šanse, ali lopta nije htela u gol. A onda šok na Johan Krojf areni. Nunjez u 77. matira Onanu i šalje Benfiku u četvrtfinale.

Mančester junajted - Atletiko Madrid 0:1 /Renan Lodi 41/

Ajaks - Benfika 0:1 /Nunjez 77/

Simeone matirao Rangnika, Nunjez razočarao Johan Krojf arenu!

90. +7 - Kraj i u Amsterdamu. Benfika ide u četvrtfinale!

90. +4 minut - Gotova je utakmica u Mančesteru. Atletiko golom Lodija prolazi u četvrtfinale!

84. minut - Huan Mata je poslednja nada Junajteda. Van terena će Megvajer.

77. minut - GOOOOOL! Darvin Nunjez dovodi Benfiku u prednost!

75. minut - Totalna ofanziva Ralfa Rangnika. Na terenu je i Edison Kavani.

67.minut - Trostruka izmena u Junajtedu. Izlaze Elanga, Fernandeš i Mektominej. Umesto njih na terenu Matić, Pogba i Rašford.

59. minuta - Konačno prilika za Junajted. Sančo je uhvatio polu-volej u šesnaestercu Atletika i lopta odlazi malo iznad prečke.

52. minut - Aler je ponovo bio u dobroj prilici da Ajaks dovede u vođstvo ali lopta odlazi visoko iznad gola.

46. minut - Utakmice su nastavljene.

Jorgandžije vode na Old Trafordu, bez golova na Johan Krojf areni!

41. minut - GOOOOOL! Grizman asistira Renanu Lodiju za vođstvo Atletiko Madrida! 0:1

34. minut - Feliks postiže gol nakon odlične akcije Atletiko Madrida, ali sudija podiže zastavicu!

25. minut - Nakon četvrt časa Ajaks opasnija ekipa od Benfike. Junajted pritiska Atletiko koji vreba svoju šansu iz kontre.

16. minut - Bomba Rodriga de Pola ali De Hea skida loptu vrhovima prstiju.

13. minut - Prva velika propuštena šansa za Junajted preko Elange.

7. minut - Odlično je Tadić proigrao Alera koji postiže gol, ali pomoćni sudija ipak podiže zastavicu!

1. minut - Počele su utakmice!

Počele su utakmice!

Ove nedelje na programu su poslednji revanš mečevi 1/8 finala Lige šampiona.

Šansu da večeras izbore plasman u četvrtfinale imaće bolji iz duela Mančester junajted - Atletiko Madrid i Ajaks - Benfika.

Oba duela ovih rivala pre tri nedelje završena su nerešenim ishodom. Atletiko i Mančester odigrali su 1:1 u Madridu, dok je u Lisabonu u duelu Benfike i Ajaksa bilo 2:2.