LIGA ŠAMPIONA: Tadić POGODIO u ludom remiju u Lisabonu, rezervista spasao NEUBEDLJIVI Junajted!

23.02.2022

19:01

Od 21 čas na programu su poslednje dve utakmice prvog dela osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Benfike i Ajaksa odigrali su 2:2 u Lisabonu, dok je u Madridu duel između Atletika i Mančestera završen rezultatom 1:1.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić je lepim golom doneo prednost ekipi Ajaksa u Lisabonu. Odlično se otkrio na desnoj stativi, dočekao centaršut Mazrauija sa desne strane i desnom nogom elegantno smestio loptu u mrežu u 18. minutu.

Rafa Silva je u 25. minutu gađao, odlično je odbranio golman Ajaksa, ali je domaćin ipak stigao do izjednačenja.

U nastavku akcije se posle ubačene lopte sa leve strane odbija lopta od noge napadača Alea i ulazi u mrežu u 26. minutu.

Rafa Silva je u 25. minutu gađao, odlično je odbranio golman Ajaksa, ali je domaćin ipak stigao do izjednačenja. U nastavku akcije se posle ubačene lopte sa leve strane odbija lopta od noge napadača Alea i ulazi u mrežu u 26. minutu.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije Ale se iskupio i postigao svog 11. gol u Ligi šampiona ove sezone. Dobio je dobru loptu od Tadića, koju je poslao u mrežu posle odbitka.

Benfika je u završnici poluvremena preko Alvareša pogodila i stativu.

Roman Jaremčuk je ušao u drugom poluvremenu, a potom u 72. minutu se sjajno snašao i postigao gol za konačnih 2:2.

Fudbaleri Atletika iz Madrida nisu uspeli da savladaju Real Madrid.

Domaćin je poveo golom Žoaa Feliksa već u 7. minutu, sjajno se snašao i glavom savladao nemoćnog De Heu.

Junajted je bio toliko loš u prvih 45 minuta, pa nije imao nijedan dodir sa loptom u šesnaestercu domaćina. Uspeo je samo da uputi dva slaba udarca van okvira gola. Atletiko je mogao do 2:0, ali seVrsaljko obrukao i sa samo nekoliko metara pogodio prečku.

Drugo poluvreme donelo je osetno slabiji tempo igre, a jedino se povećao broj žutih kartona.

Nemanja Matić je sredinom drugog dela zamenio Pogbu, a u igru je ušao i mladi Elanga.

Junajted je odmah zaigrao bolje, pa je u 80. minutu Elanga fantastično savladao Oblaka posle asistencije Fernandeša.

Atletiko je mogao da stigne do pobede, ali je Grizman pogodio prečku, koja je na ovoj utakmici bila saveznik neubedljive ekipe Ralfa Rangnika.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

ATLETIKO - MANČESTER 1:1 (1:0)

BENFIKA - AJAKS 2:2 (1:2)

II POLUVREME

Gotovi su mečevi u Lisabonu i Madridu.

87. minut - Grizman pogađa prečku.

80. minut - GOOOOOOL - Junajted stiže do 1:1. Sjajan napad Junajteda i pogodak rezerviste Elange. Asistencija Fernandeša.

72 minut - GOOOOOOL - Benfika stiže do 2:2. Jaremčuk se sjajno snašao i poslao odbitak u gol.

66. minut - Nemanja Matić ulazi u igru umesto Pola Pogbe.

50. minut - Bez većih šansi u nastavku, bez promene rezultata u Lisabonu i Madridu.

46. minut - Krenuli su mečevi.

I POLUVREME

Poluvreme: Ajaks u prednosti, Atletiko vodi protiv Mančester junajteda.

45. minut - Stativa Atletiko Madrida! Junajted ne zna gde udara! Vrsaljko se obrukao...

44. minut - Ajaks je mogao do 3:1. Alvarez je pogodio stativu, a potom je Ale promašio prazan gol.

29. minut - GOOOOOL - Ajaks ponovo vodi, 2:1. Ale je pre tri minuta postigao autogol, ali sad se ispravio pošto je odbijanac sproveo u mrežu.

26. minut - GOOOOOL - Benfika ekspresno do 1:1. Sebastijan Ale postiže autogol.

25. minut - Benfika propušta veliku priliku. Pasver sjajno brani udarac Rafe Silve.

18. minut - GOOOOOL - Ajaks vodi sa 1:0. Lep poluvolej Dušana Tadića.

7. minut - GOOOOOL - Atletiko Madrid vodi sa 1:0. ŽoaoFeliks glavom donosi prednost domaćinu.

5. minut - Inicijative Ajaksa i Atletika na startu.

1. minut - Krenuli su mečevi u Madridu i Lisabonu.

UVOD

20:50 - Dejli Blind ulazi u istoriju.

20:32 - Prelepi Vanda Metropolitano stadion:

20:21 - Zanimljiva odluka Ralfa Rangnika, koji je odlučio da na desnom beku igra Viktor Lindelof.

20:01 - Poznati su i sastavi timova: