27.02.2022

18:37

Veliko razočarenje za nemačku ekipu.

FK Borusija Dortmund i FK Augzburg

U okviru 24. kola Bundeslige, Augzburg i Borusija Dortmund podelili su poene odigravši rezultatom 1:1.

Borusija Dortmund, koja je igrala u gostima, dobro je otvorila utakmicu, što je rezultiralo pogotkom Torgana Azara u 35. minutu, međutim u drugom poluvremenu, domaćin je uspeo da dođe do boda, golom Sarenren-Bazija, i to u 78. minutu utakmice za konačnih 1:1.

Ovaj rezultat je vrlo nepovoljan za Borusiju, koja kao druga na tabeli, sa 50 poena, kaska za vodećim Bajern Minhenom koji ima 58 bodova.

Sa druge strane, Augzburg se bori za opstanak u Bundesligi, i trenutno su 15. sa 23 boda.