LIGA EVROPE! Rendžers otresao Borusiju u Dortmundu, Betis pokorio Rusiju, Napoli iščupao remi na Kamp Nou! (VIDEO)

17.02.2022

19:56

Potpuna ludnica u Ligi Evrope ove večeri i pregršt golova oduševili su sve fudbalske fanove širom Starog kontinenta!

Fudbaleri Barselone i Napolija remizirali su 1:1, u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope.

Derbi ove faze takmičenja bolje je otvorila italijanska ekipa, gol u 29. minutu postigao je Pjotr Zjelinski, da bi Blaugrana u 58. preko Ferana Toresa iz penala, izjednačila.

Betis je savladao Zenit u Sankt Petersburgu sa 3:2, a zanimljivo je to da su svih pet golova viđeni u prvom delu meča. Sve je počelo već u osmom minutu kada je Rodriges doneo Betisu vođstvo, a na velikih 2:0 povisio je Vilijan u 18. minutu utakmice. Potom stiže odgovor Zenita. Artjom Džjuba u 25. minutu smanjuje na 2:1, a samo tri minuta kasnije, tačnije u 28. minutu susreta, Malkom poentira za izjednačenje i 2:2.

Iskusni Andres Gvardado se postarao da Betis povede sa 3:2 u 41. minutu i ispostaviće se da je ovo bio i konačan rezultat.

Rendžers je kao gost upropastio ekipu Borusije rezultatom 4:2! Strelci za škotski tim bili su Morelos, Tavernije, Lundstram, a autogol postigao je Zagadu. Sa druge strane za Dortmund pogodili su Gereiro i Belngem.