SPARTA JE POČIŠĆENA U HUMSKOJ! Dva gola Rikarda za istorijski plasman Partizana u osminu finala Lige konferencija! (VIDEO)

24.02.2022

19:39

Fudbaleri Partizana savladali su u revanš meču šesnaestine finala Lige konferencija ekipu Sparte iz Praga rezultatom 2:1 i tako ostvarili plasman u narednu fazu takmičenja.

Odličan pristup čete Aleksandra Stanojevića od prvog minuta meča protiv Sparte i apsolutno zaslužena pobeda crno-belih.

Stadion Partizana

Nakon 1:0 u Pragu, Partizan je u revanšu krenuo žestoko ka golu gostiju, a kao nagrada došli su golovi Rikarda za pobedu i plasman dalje. Jedini pogodak za goste bio je delo Holžek u 85. minutu duela.

Jedina tamna mrlja ove večeri u Humskoj bio je crveni karton Rikarda, koji će zbog toga nažalost, preskočiti prvi meč naredne runde.

PARTIZAN - SPARTA PRAG 2:1

(Rikardo 7,24 - Hložek 85)

Stadion: Stadion Partizana (Beograd)     Sudija: Georgi Kabakov (Bugarska)

Partizan: Popović – Miletić, Urošević, Vujačić, Saničanin – Zdjelar, Jojić, Marković, Menig, Natho – Rikardo.

Sparta Prag: Holec – Hancko, Vejsner, Panjak, Vitik – Krejči, Saček, Haraslin, Pešek, Hložek, Čvančara.

KRAJ MEČA!

DRUGO POLUVREME

90. minut: Još četiri minuta nadoknade vremena.

89. minut: Spetljao se Terzić u finišu akcije, bio je sam pred holecom, ali je prilika otišla u nepovrat!

85. minut: Sparta smanjuje prednost Partizana u samom finišu - Hložek nakon slkobodnog udarca pogađa za 2:1.

80. minut: Krenula je Sparta u finišu ka golu Partizana, ali sem poseda lopte, češki tim nije napravio ništa vredno pomena ove noći u Humskoj.

77. minut: Holender i Terzić u igri, Menig i Jojić izlaze napolje.

70. minut: Još jedna velika prilika za Partizan! Menig je vukao loptu celih 50 metara, ali je u završnici šutirao loše i prebacio gol.

66. minut: Rikardo pada nakon odličnog kontranapada crno-belih, a glavni sudija na ovom meču, Kabakov, pokazao je drugi žuti Gomešu zbog simuliranja.

61. minut: Marković i Natho napuštaju igru. Na teren ulaze Nemanja Jović i Marko Jevtović.

58. minut: Kao tajfun, protutnjao je po desnoj strani Marković, ali je Holec vrhovima prstiju sprečio pogodak!

57. minut: Prva ozbiljnija pretnja i to pred golom Partizana. Haraslin je lepo zalomio Saničanina, ali je šutirao pravo u Popovića.

53. minut: Bez šansi u nastavku utakmice.

50. minut: Spor početak duela na startu drugih 45 minuta.

46. minut: Počeo je drugi deo meča. Minčev menja Pešeka u taboru Sparte.

PRVO POLUVREME!

KRAJ PRVOG DELA!

43. minut: Solidan napad Sparte po levoj strani, ali bez konkretne završnice - ostaje 2:0.

38. minut: Bije i Menig iz daljine nakon polukontre, ali je lopta završili pored gola.

37. minut: Ulazimo u završnicu prvog dela. Partizan ima sigurnu prednost i na korak je od plasmana dalje.

32. minut: Lete fudbaleri Partizana po terenu, a nakon dobrog prodora Meniga i dodavanja ka Marković - Lazar je zamalo zakasnio. Ostaje 2:0.

27. minut: I Vujačić trese mrežu nakon kornera, ali je gol nažalost poništen!

24. minut: Rikardo postiže i drugi gol na meču! Glavom je smestio loptu u mrežu Holeca za 2:0!

20. minut: Sredina prvog dela, Partizan ima kontrolu nad utakmicom i prednost. Noć koja obećava u Humskoj.

15. minut: Prvi ozbiljniji napad Sparte preko Hložeka. Tukao je sa 18 metara, ali je Popović lako ukrotio taj šut.

7. minut: Gooool! Zdjelar seče napad gostiju, šalje pas ka Rikardu, koji neumoljivo cepa mrežu Sparte za 1:0!

3. minut: Pritisak Partizana od prvog minuta! Lopta je konstatno na polovini gostiju.

1. minut: Na samom početku meč Partizan je imao napad preko Markovića, ali nakon konfuzije u kaznenom prostoru Sparte, nije bilo promene rezultata. Već u narednom ataku crno-belih menig je sa nekih 10-ak metara izblokiran.