REDSI UTIŠALI MEACU, BAVARCI SE PROVUKLI: Liverpul POKORIO Milano, Koman SPASAO Bajern!

16.02.2022

19:30 >> 22:00

Odigrana su još dva meča osmine finala Lige šampiona.

Fudbaleri Liverpula savladali su Inter na vrelom gostovanju u Milanu sa 2:0, dok su Salcburg i Bajern odigrali nerešeno 1:1.

Na stadionu Đuzepe Meaca viđen je otvoren duel i prava je šteta što nismo videli više od dva gola.

Liverpul je na kraju stigao do pobede od 2:0 i tako napravio veliki korak ka četvrtfinalu.

Redsi su na početku meča propustili dve prilike preko Salaha i Manea, a onda se posle udarca Čalhanoglua zatresla prečka Alisonovog gola.

Do kraja poluvremena jedino je veliku priliku imao Škrinjar, ali nije pogodio.

Inter je dominirao u nastavku meča. Liverpulu je bilo teško da pređe pola, ali Neroazuri nikako nisu uspeli da savladaju Alisona. Kazna je ubrzo mogla da usledi, ali je udarac rezerviste Dijaza škrinjar blokirao u poslednjem trenutku.

Ipak, kazna stiže u 76. minutu kada je Firmino bez gledanja postigao fantastičan gol glavom posle kornera za vođstvo Intera. Sedam minuta kasnije bilo je 2:0, a konačan rezultat postavio je Salah.

Drugi meč doneo je remi Salcburga i Bajerna iz Minhena.

Domaćin je od samog sterta igrao hrabro, što mu se isplatilo u 21. minutu kada je rezervista Adamu postigao prelep pogodak za 1:0.

Ubrzo je moglo da bude 2:0, ali je udarac Aronsona odlično odbranio Nojerov zamenik Ulrajh.

Pred kraj prvog dela, fudbaleri Salcburga su tražili jedanaesterac nakon pada Adejemija u kaznenom prostoru Bajerna, ali ga nisu dobili i ubrzo je usledila pauza zbog poluvremena.

U nastavku susreta, videli smo dosta ofanzivniji Bajern i opasnu priliku već u 47. minutu koju Koman nije iskoristio. Krenuli su sve jače gosti, ali se Salcburg odlično branio, a posebno se izdvaja intervencija Konea u 75. minutu kada je odbranio šut Sanea.

Nekih pet minuta kasnije, Adejemi šutira ka golu Bajerna i Ulrajh skida taj šut, pa se lopta odbija do Aronsona, ali Pavar reaguje i maltene sa gol linije čisti i sprečava gotovo sigurnih 2:0.

Ipak, u 90. minutu smo videli izjednačenje i veliku radost Bajerna, pošto su nakon odlične reakcije Kingslija Komana uspeli da poravnaju na 1:1 i da ipak ostanu neporaženi na gostovanju u Austriji.

Tokove utakmica mogli ste uživo da pratite na našem sajtu.

SALCBURG - BAJERN MINHEN 1:1 (1:0)

INTER MILAN - LIVERPUL 0:2 (0:0)

II Poluvreme

Kraj mečeva, pobeda Liverpula i remi u Salcburgu.

90. minut - GOOOOOL - Bajern stiže do 1:1. Kingsli Koman donosi izjednačenje Bajernu.

83. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 2:0. Salah je sada pogodio, Inter u nokdaunu.

80. minut - Dve stopostotne šanse za Salcburg, Ulrajh i Pavar spašavaju Bajern.

75. minut - GOOOOOL - Liverpul vodi sa 1:0. Inter je dominirao i promašivao, a Firmino doneo prednost Liverpulu.

70. minut - Bajern i Inter ređaju šanse, ali nema gola u drugom poluvremenu.

62. minut - Bez golova u nastavku, Inter i Bajern dominiraju.

53. minut - Inter dominira u nastavku.

46. minut - Krenula su druga poluvremena.

I poluvreme

Poluvremena u Salcburgu i Milanu.

40. minut - Napada Bajern, ali se Salcburg sjajno brani.

30. minut - Veliki promašaj Sanea.

21. minut - GOOOOOL - Salcburg vodi sa 1:0. Adamu je u 14. minutu ušao u igru, a sad postiže vodeći gol za Salcburg.

16. minut - Prečka Čalhanoglua, šutirao je iskosa sa leve strane.

14. minut - Sjajna šansa za Manea, ali kapiten Senegala šutira glavom tik preko gola Handanoviča.

10. minut - Opasan udarac Gnabrija, dok je u Milanu Liverpul sve opasniji.

5. minut - Dobar pokušaj Lautara Martineza.

1. minut - Krenuli su mečevi u Salcburgu i Milanu.