UŽAS U HOLANDIJI: Tadić jedva izvukao ŽIVU GLAVU! (VIDEO)

19.12.2021

15:27

Derbi meč 17. kola holandske Eredivizije između Fejnorda i Ajaksa obeležile su nemile scene u Roterdamu.

Kapiten Ajaksa Dušan Tadić

Trijumf "Kopljanika" rezultatom 2:0 pao je u drugi plan usled vandalizma navijača domaćina koji su pokušali da se obračunaju sa članovima gostujućeg sastava pre dolaska na stadion "De Kulp".

Haos je usledio u trenutku kada su navijači shvatili da autobus ide na drugi ulaz i krenuo je "stampedo".

Upalile su se baklje, spremne za napad na Dušana Tadića i saigrače, a onda je reagovala polcija vodenim topom...

Što se tiče samog susreta, izabranici trenera Ten Haga nisu imali ni najmanje problema da dođu do nova tri boda. Poveli su autogolom Senesija u 44. minutu, da bi tačku stavio upravo reprezentativac Srbije golom iz penala, desetak minuta pre poslednjeg sudijskog zvižduka.

Velikan sa stadiona "Johan Krojf" preuzeo je čelnu poziciji tabele holandskog šampionata sa 39 bodova, dok je Fejnord na trećem mestu sa tri manje.