LIGA ŠAMPIONA: Juventus PONIŽEN u Londonu, Barselona STREPI za osminu finala - GOLEADA u Bernu!

23.11.2021

21:53

Fudbaleri Čelsija deklasirali su Juventus na "Stamford Bridžu" u 5. kolu grupne faze Lige šampiona rezultatom 4:0. Sa druge strane, Barselona je remizirala bez golova sa Benfikom na "Nou Kampu", pa će Katalonci u poslednjoj rundi strepeti za prolaz u osminu finala!

Aktuelni prvak Evrope je sa četiri komada ispratio Juve na Apenine, a pitanje pobednika rešeno je u razmaku od 56. do 59. minuta, kada su Džejms i Hadson-Odoi pogađali mrežu za, tada velikih 3:0. Prethodno je precizan bio i Šaloba, a sve je "začinio" Verner u sudijskoj nadoknadi.

Barsa je uspela samo da odigra bez golova sa Benfikom, pa će prolaz dalje tražiti na "Alijanc areni" u poslednjoj rundi. "Blaugrana" ima dva boda više od Portugalaca, koji će na "Lužu" dočekati Dinamo Kijev.

"Kiša" golova viđena je u Bernu, gde su Jang Bojs i Atalanta remizirali sa 3:3, dok je Sevilja rutinski nadigrala Volfsburg (2:0). Veljko Birmančević je asistirao Riksu za vodeći gol Malmea u remiju protiv Zenita, ali je Rusima bod doneo Rakitski, u nadoknadi vremena. Lil je uspeo da nadigra Salcburg minimalnim rezultatom, golom Dejvida u 31. minutu utakmice.

Tok svih duela mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Barselona - Benfika 0:0 (0:0)

Čelsi - Juventus 4:0 (1:0) /Šaloba 25, Džejms 56, Hadson-Odoi 59, Verner 90+5/

Lil - Salcburg 1:0 (1:0) /Dejvid 31/

Malme - Zenit 1:1 (1:0) /Riks 28 - Rakitski 90+2/

Sevilja - Volfsburg 2:0 (1:0) /Đordan 13, Mir 90+7/

Jang Bojs - Atalanta 3:3 (1:1) /Sijebaču 39, Sijero 81, Hefti 84 - Zapata 10, Palomino 51, Murijel 88/

2. poluvreme

90+7. minut - GOOOOOL! Sevilja je povisila na 2:0 preko Mira!

90+5. minut - GOOOOOL! Poker Čelsija kompletirao je Verner - 4:0!

90+2. minut - GOOOOL! Rakitski donosi bod Zenitu protiv Malmea u nadoknadi vremena (1:1).

88. minut - GOOOOL! Murijel je poravnao na 3:3, kakva ludnica u švajcarskoj prestonici u finišu!

86. minut - Zenit je ostao sa desetoricom igrača na terenu u Švedskoj, pošto je isključen Čistjakov.

84. minut - GOOOOL! Ekspresan preokret Jang Bojsa, koji golom Heftija po prvi put večeras vodi protiv kluba iz Bergama - 3:2!

81. minut - GOOOOL! Sijero je postigao drugi pogodak za švajcarskog predstavnika, Jang Bojs je još jednom izjednačio protiv Atalante - 2:2.

73. minut - Fudbaleri Zenita su tražili još jedan jedanaesterac, ali je sudija Treimanis, nakon konsultovanja VAr tehnologije, pokazao da nema penala.

68. minut - Polovina drugih poluvremena, izuzetno neefikasno veče za standarde Lige šampiona.

59. minut - GOOOOOL! Prvak Evrope je rešio pitanje pobednika za samo tri minuta. Ovoga puta, Šćešnog je savladao Hadson-Odoi, velikih 3:0 u korist "plavaca"!

56. minut - GOOOOL! Džejms je povisio na 2:0 sjajnim udarcem, Juve u nokdaunu na "Stamford Bridžu" - 2:0!

52. minut - Zenit je propustio da realizuje penal u Švedskoj preko Dzjube!

51. minut - GOOOOL! Atalanta ponovo ima prednost u Bernu, ovoga puta gol je postigao Palomino - 1:2!

49. minut - Miran početak drugih poluvremena, mreže miruju.

46. minut - Nastavljene su utakmice.

Kraj prvih poluvremena

44. minut - Sam finiš prvog dela igre na šest mečeva elitnog takmičenja.

39. minut - GOOOL! Jang Bojs je poravnao na 1:1 protiv Atalante, preko Sijebačua!

35. minut - Umalo šok na "Kamp Nou". Benfika je postigla pogodak preko Otamendija, ali je on poništen.

31. minut - GOOOOL! Dejvid je postigao gol za Lil protiv Salcburga, 1:0 u korist domaćina.

28. minut - Fenomenalna reakcija štopera Čelsija Tijaga Silve, koji je akrobatskom intervencijom sprečio gol Morate, ali se Brazilac tom prilikom povredio. Praktično u istom minutu Malve je "otključao" mrežu Zenita, Riks je bio precizan, na asistenciju našeg Veljka Birmančevića (1:0).

25. minut - GOOOOL! Šaloba je doneo prednost Čelsiju! Lopta mu se odbila od Ridigera, igrači Juventusa su tražili igranje rukom, Jovanović je konsultovao VAR tehnologiju i priznao gol aktuelnom šampionu Evrope - 1:0!

22. minut - Polovina prvog dela igre, Barselona još uvek nije uspela da pronađe put do mreže Benfike, a glavni arbitar Srđan Jovanović za sada nema previše posla na "Stamford Bridžu".

13. minut - GOOOOOL! Đordan je postigao vodeći pogodak za Sevilju protiv Volfsburga, a prethodno ga je sjajnim centaršutem uposlio Rakitić - 1:0!

10. minut - GOOOOOL! Duvan Zapata je doveo Atalantu u vođstvo protiv Jang Bojsa, Italijani "prate" Mančester junajted, vode sa 1:0 u Bernu!

5. minut - U toku je početno ispitivanje snaga, bez golova na utakmicama koje su startovale od 21 čas.

1. minut - Počele su utakmice.

Uskoro počinju mečevi na šest terena širom Evrope

Derbi večernjeg programa igra se na stadionu "Stamford Bridž", gde će snage odmeriti aktuelni evropski prvak Čelsi i ekipa Juventusa. Ovaj duel nosi dodatnu draž za ljubitelje fudbala u Srbiji, pošto će glavni sudija biti Srđan Obradović.

Uzbuđenja se očekuju i na "Kamp Nou", gde Barselona ima imperativ pobede protiv portugalske Benfike. Sevilja će u Andaluziji ugostiti Volfsburg, dok se u Francuskoj sastaju Lil i Salcburg.

Šampion Švajcarske Jang Bojs dočekaće Atalantu, dok Zenit putuje na sever Evrope, na noge švedskom Malmeu.

Ranije u utorak, odigrana su dva susreta u okviru elitnog takmičenja, o čemu više možete da pročitate OVDE.