SRBIJA JE NA MUNDIJALU! Tadić i Mitrović NOKAUTIRALI Portugalce - Piksi očitao LEKCIJU Santošu usred Lisabona!

14.11.2021

21:46

Fudbaleri Srbije savladali su Portugal na stadionu "Luž" rezultatom 2:1 (1:1), čime su izborili direktan plasman na Svetsko prvenstvo! Gol odluke postigao je napadač Aleksandar Mitrović koji je uspeo da savlada Patrisija u 90. minutu meča.

Kapiten Srbije Dušan Tadić tokom meča na "Lužu"

Prethodno je Sančez doveo domaće u vođstvo u 2. minutu, posle greške Gudelja, a izjednačujući gol dao je Dušan Tadić u 33. minutu susreta.

"Orlovi" su odigrali izuzetno strpljivo, sačekali su svoje šanse, iskoristili ih i nadigrali velikog protivnika! Naša selekcija je osvajanjem grupe A otišla direktno u Katar, dok će Portugal svoju šansu potražiti u baražu.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Portugal - Srbija 1:2 (1:1) /Sančez 2 - Tadić 33, Mitrović 90/

Kraj meča, velika pobeda Srbije rezultatom 2:1!

90+5. minut - Srbija se odbranila i izborila plasman na Mundijal!

90. minut - GOOOOL! Mutrović je dao gol vredan plasmana na Mundijal, Srbija vodi - 1:2! Sjajan gol srpskog rekordera, odličnom reakcijom je uspeo da savlada Patrisija Igraće se još četiri minuta nadoknade.

84. minut - Nove izmene kod domaćih. U igru su ušli Neveš i Feliks, izašli su Sančez i Žota.

83. minut - Mitrović je šutirao glavom, nakon što mu je Kostić poslao upotrebljiv centaršut, lopta je završila pored stative.

77. minut - Dosuđen je ofsajd Mitrovića, prethodno je Danilo izblokirao Vlahovića, nema promene rezultata.

73. minut - Sjajno se ubacio Radonjić po desnom boku, Srbija je izborila novi korner. Ipak, posle udarca iz ugla, dosuđen je faul u napadu Milenkovića.

69. minut - Italijan se baš "razmahao" kartonima u Lisabonu. Ovoga puta je opomenut Milenković.

67. minut - Radonjić je zamenio Živkovića.

Živković zamenjen nakon solidne partije na "Lužu"

66. minut - Orsato je pokazao žuti karton i strelcu vodećeg gola, Renatu Sančezu.

65. minut - Pavlović je "požuteo".

64. minut - Spajić je zamenio povređenog Veljkovića.

63. minut - Srbija je imala peti udarac iz ugla, koji je izveo Tadić, ali Milenković nije zahvatio loptu kako je želeo. Fernando Santoš je napravio dvostruku izmenu. Mutinja je zamenio Palinja, a Bruno je ušao na teren umesto Bernarda Silve.

62. minut - Udarac Sančeza je odbranio čuvar mreže naše selekcije.

61. minut - Mutinjo je dobio žuti karton, nakon što je faulom nad Milinkovićem-Savićem sprečio kontranapad "Orlova".

60. minut - Povredio se Miloš Veljković, izgleda da je u pitanju povreda prepona.

59. minut - Srbija je oštećena za korner. Kostić je centrirao sa levog boka, loptu je zakačio Kanselo, ali to nije video Orsato.

52. minut - Stopostotnu šansu je imao Renato Sančez. Uspeo je da "provuče" loptu pored Rajkovića, ali je intervenisao jedan naš igrač, praktično sa gol linije!

51. minut - Prvi pokušaj Mitrovića, bez problema za Patrisija.

50. minut - Bez velikih prilima na startu drugog dela igre.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme, Piksi je odlučio da napravi prvu promenu. "Tragičara Gudelja je zamenio Mitrović.

Kraj prvog poluvremena - 1:1

45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade vremena.

43. minut - Sančez i Silva su pokušali da ugroze Rajkovića, pritisak domaćina u finišu, opasnost je otklonio Milenković.

42. minut - Rajković je ispustio loptu, srećom bez promene rezultata.

39. minut - Odlična kontra izabranika selektora Stojkovića koju je završio Kostić šutem u spoljni deo mreže.

36. minut - Ponovo je zapretio kapiten Ajaksa, dobra odbrana portugalskog čuvara mreže.

33. minut - GOOOOL! Dušan Tadić je poravnao na 1:1! Gađao je kapiten Srbije donji ugao, slabo je intervenisao Patrsio, koji je bio na pogrešnoj nozi, lopta je prešla gol liniju, vraćaju se "Orlovi"!

29. minut - Milenković je oprobao šut iz velike udaljenosti, Portugalci čuvaju minimalnu prednost.

25. minut - Na povredu se požalio Veljković, ali će štoper Srbije nastaviti meč, "Orlovi" igraju sve bolje...

Polovina prvog dela igre - Sančez napravio razliku

19. minut - Par poluprilika je stvorila naša selekcija, prednjačili su Tadić i Milinković-Savić, ali falio je završni pas i udarac ka golu Patrisija.

14. minut - Kristijano Ronaldo je šutirao preko gola iz slobodnog udarca, a prethodno je "požuteo" Milenković.

12. minut - Dušan Vlahović je pogodio stativu! Napadač Fiorentine nije imao sreće, a potom je pokušao još jednom, ali van okvira gola.

10. minut - Veljković je bio snažniji od Sančeza u duelu, Portugalci su tražili penal, a dobili korner.

7. minut - Kanselo je dobio javnu opomenu, posle brutalnog starta nad Strahinjom Pavlovićem, naša selekcija je uspela da uspostavi terensku ravnotežu, posle početnog šoka.

2. minut - GOOOOL! Portugal je poveo posle greške Gudelja - 1:0! Domaćin je iskoristio nesmotrenost srpskog veziste, koji je možda bio i fauliran, pa je Renato Sančez zatresao mrežu "Orlova". Dragan Stojković Piksi je dobio žuti karton zbog protesta, ali sve je uzalud...

1. minut - Danijele Orsato, italijanski sudija, dao je znak za početak susreta.

Počinje meč na "Lužu"

Podsetimo da su obe reprezentacije izjednačene na čelu grupe A sa po 17 osvojenih bodova, ali su Portugalci u prednosti zbog bolje gol razlike.

Prvi meč odigran na "Marakani" završen je bez pobednika (2:2), a izabranici selektora Fernanda Santoša u četvrtak su odigrali bez golova u Dablinu, protiv Irske.

Dragan Stojković Piksi iznenadio je Santoša sastavom, pošto u startnih 11 nije uvrstio rekordera Aleksandra Mitrovića.

PORTUGAL: Rui Patrisio - Kanselo, Fonte, Dijaš, Mendeš - Sančes, Danilo, Mutinjo - Ronaldo, Žota, B. Silva.

SRBIJA: Rajković - Milenković, Veljković, Pavlović - Gudelj - Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić - Tadić - Vlahović.