DEGENEK POKVARIO VEČE NA MARAKANI, Borjan odbranio čast crveno-belih! (OCENE)

05.11.2021

10:12

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su četvrtom kolu Lige Evrope od danskog Midtjilanda (0:1).

Momenat koji je odlučio meč

Izuzetno loša partija crveno-belih koji su veoma rano morali da igraju sa desetoricom zbog crvenog kartona Miloša Degeneka.

Crvena zvezda je nakon isključenja Degeneka delovala paralisano, napravljeno je dosta faulova, posed je držao Midtjiland, a upućen je samo jedan udarac u okvir gola rivala.

Ocene igrača Crvene zvezde:

Milan Borjan 7,5 - Bio je na nivou tokom celog meča i nema sumnje da bi odbranio i slobodan udarac Evanderu da Kanga nije promenio pravac lopti.

Marko Gobeljić 5,5 - Ne može da se kaže da je prekršaj u presudnom minutu bio nerezonski, ali jeste crveni karton u poslednjem minutu.

Aleksandar Dragović 7 - Spasao je nekim dobrim potezima Zvezdu ubedljivijeg poraza, malo je falilo da upiše junačku rolu golom glavom u samom finišu utakmice.

Miloš Degendek 5 - Ostavio je tim na cedilu napravivši start za isključenje u 12. minutu meča, utisak je da bi manju štetu napravio da je pustio Isaksena da uđe u stopostotnu šansu.

Milan Rodić 5 - Izgubio je loptu gde nije smeo, to je bio početak Zvezdinog sloma...

Gelor Kanga 5 - Očajno reagovao kod slobodnog udarca gostiju i time zapečatio sudbinu Zvezde.

Seku Sanogo 7 - Odličan i kao štoper i kao vezista, krpio je šta je mogao iako je ušao rovit u meč.

El Fardu Ben 5,5 - Mnogo truda ali bez efekta.

Aleksandar Katai 5,5 - Pauza je na njega ostavila traga, čekao se njegov potez koji će napravizi razliku, ali nije ga bilo.

Mirko Ivanić 5,5 - Tek na momente dolazio do daha, ali nedovoljno za bilo šta konkretno.

Milan Pavkov 6,5 - Dobro se gradio, bio čvrst od starta, nažalost bez ozbiljnije prilike da zatrese mrežu.

IZMENE:

Radovan Pankov 6 - Defanzivno stabilan, ali ostaje veliki žal što nije bolje šutirao glavom nakon kornera.

Rišairo Živković - bez pravog utiska za 20ak minuta koliko je proveo na meču.

Loi Dioni - Skoro da nije bio u kontaktu sa loptom.