SERIJA A: Vlahović vraća Fiorentinu u vrh italijanskog fudbala, težak poraz Mihajlovića!

26.09.2021

15:33

Fudbaleri Fiorentine nastavili su sa sjajnim partijama u Seriji A, dok je Bolonja doživela novi poraz.

Dušan Vlahović

Fiorentina je u okviru 6. kola u gostima savladala Udineze sa 1:0.

Jedini strelac bio je srpski napadač Dušan Vlahović sa bele tačke u 16. minutu utakmice.

Fiorentina je do kraja meča sačuvala prednost, pa sad ima 12 bodova i nalazi se na petoj poziciji, dok je Udineze na 11. mestu. Milenković i Vlahović odigrali su svih 90 minuta.

Za razliku od njih dvojice razloga za slavlje nije imao Siniša Mihajlović.

Mihina Bolonja poražena je od Empolija u gostima sa 4:2.

Autogolom Bonifazija domaćin je poveo već u 1. minutu, ali deset minuta kasnije gostima izjednačenje donosi Barou.

U 20. minutu Arnautović je promašio penal i tako propustio šansu da donese preokret svom timu. Empoli u 32. minutu kažnjava to golom Pinamontija, pa je na poluvremenu vodio sa 2:1.

U nastavku smo takođe videli tri gola. Bajrami je povisio na 3:1, a onda se Arnautović malo iskupio za promašeni penal i pogodio za 3:2

Konačan rezultat postavio je Riči u 90. minutu.

Bolonja se posle šest kola nalazi na 10. mestu sa osam bodova, a Empoli je sedmi sa devet.