TRAGEDIJA MANČESTER JUNAJTEDA: Lingardov poklon Jang Bojsima, ludnica u Sevilji bez pobednika!

14.09.2021

18:41

Fudbaleri Mančester junajteda su poraženi na otvaranju Lige šampiona od Jang Bojsa sa 2:1 nakon što su primili gol u nadoknadi meča, dok su Sevilja i Salcburg remizirali sa 1:1.

Ronaldo na meču protiv Jan Bojsa

Grupna faza lige šampiona je počela mečevima u Sevilji i Bernu.

Mančester junajted je poveo već u 13. minutu meča kada je proradila portugalska veza. Bruno Fernandeš je sjajnim pasom uposlio Kristijana Ronalda, kome nije bilo teško da zatrese mrežu Jang Bojsa.

Ključni momenat meča se dogodio u 35. minutu kada je Junajted ostao sa igračem manje.

Van Bisaka je dobio direktan crveni karton nakon što je neoprezno startovao nad Martinsom. Samo tri minuta kasnije zamalo je Jang Bojs iskoristio igrača više.

Fasnaht je ostao zaboravljen na desnoj strani i promašio šut sa desetake metara, ali imali su "crveni đavoli" sreće.

Ono što im nije pošlo za rukom u prvom poluvremenu, jeste u 66. minutu kada je viđeno izjednačenje u Bernu.

Elija je prošao po desnoj strani, poslao loptu na peterac, da bi Engamelu poslao loptu u mrežu za izjednačenje 1:1.

A onda hladan tuš za Mančester junajted i neshvatljiva greška Lingarda koja ih je koštala pobede u 95. minutu.

Poklonio je loptu Sijebačuu, ovaj to koristi, postiže gol za 2:1!

Neverovatnih 45 minuta je viđeno na "Ramon Sančes Pishuanu". Sudija je svirao četiri penala, jedan za domaćina i tri za goste.

Sevilja je svoj jedan iskoristila, ali i gosti, koji su dva puta bili neuspešni.

Sevilja - Salcburg

Luka Sučić je doveo Salcburg u vođstvo u 21. minutu, da bi Ivan Rakitić je uspešno realizovao penal za Sevilju i u finišu prvog poluvremena izjednačio na 1:1.