SRPSKA TRAGEDIJA U DABLINU: Irski ČUDOTVORAC i autogol skresali krila Piksijevim Orlovima! (VIDEO)

07.09.2021

20:43

Reprezentacija Srbije remizirala je sa Irskom u Dablinu u 5. meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, rezultatom 1:1 (0:1). Domaćin je stigao do boda posle brojnih propuštenih šansi "Orlova", autogolom Milenkovića u samom finišu meča.

Detalj sa meča Irska - Srbija

Srbija je prethodno povela golom Sergeja Milinkovića-Savića u 20. minutu i, činilo se, da korača ka rutinskoj pobedi.

Sjajno je branio golman Ostrvljana Bazunu, koji je u više navrata sprečio Orlove da dupliraju prednost i reše pitanje pobednika, a na kraju je usledila kazna, na nesrećan način.

Ovo je veliki korak unazad za izabranike selektora Dragana Stojkovića Piksija u borbi za Mundijal. Naša selekcija sada ima 11 bodova, dva manje od lidera grupe A Portugala, koji je nadigrao Azerbejdžan sa 3:0.

Tok meča sa stadiona "Aviva" mogli ste da pratite uživo na našem portalu.

Kraj meča, Irska - Srbija 1:1

90. minut - Igraće se još tri minuta.

89. minut - Gudelj je pokušao iz prekida, ostaje 1:1...

87. minut - GOOOOL! Posle brojnih propuštenih prilika, Srbija je kažnjena u Dablinu. Milinković-Savić je pokušao da izbaci loptu, ona je pogodila Milenkovića i prevarila Rajkovića - 1:1!

85. minut - Sjajna kontra Srbije, ali nova odbrana Bazunua. Šansu je imao Kostić, a potom je Radonjić zaradio žuti karton.

83. minut - Umesto Tadića, na terenu je Nemanja Maksimović, a kapitensku traku preuzeo je Mitrović.

80. minut - Posle centaršuta Tadića, probao je strelac jedinog pogotka, SMS, ali van okvira irskog gola.

78. minut - Još dve promene u domaćem sastavu. Sada su u igru Kolins i Hjurikejn, a van terena su Hendrik i Ajda.

77. minut - Radonjić je stigao do lopte pre Bazunua, ali je jedan od defanzivaca Irske uspeo da izbaci loptu u korner.

73. minut - Bazunu nastavlja da briljira među stativama. U dva navrata je šutirao rezervista Radonjić, ponovo bez promene rezultata.

70. minut - Menja i Piksi. Umesto Vlahovića u igru je ušao Jović, a Đuričića je zamenio Radonjić.

66. minut - Dvostruka izmena u selekciji Irske. Molambi menja Kjulena,.a Horgan Mekgrata.

60. minut - Nova odbrana Bazunua, ovoga puta u stilu rukometnog golmana. Ponovo je zaustavio šut Aleksandra Mitrovića, nogom...

58. minut - Selektor Ostvljana Keni odlučio je da napravi prvu izmenu. Na terenu je Kalum Robinson, a izašao je Brauni.

57. minut - Veliku šansu je propustila Srbija! Đuričić je "zavrnuo" ka Mitroviću, on je šutirao, ali je to odbranio irski golman.

55. minut - Izuzetno miran početak 2. poluvremena, bez šansi na obe strane. Zapretili su Irci, Meklin je ubacio loptu u naš kazneni prostor, Brauni se nije snašao.

50. minut - Brauni je "požuteo" nakon prekršaja koji je u skoku napravio nad Pavlovićem.

48. minut - Ofanzivno su izašli Irci u drugom poluvremenu, "Orlovi" se, za sada, uspešno brane.

46. minut - Počeo je drugi deo igre.

Posle prvih 45 minuta, "Orlovi" imaju minimalnu prednost!

45. minut - Igraće se još jedan minut nadoknade vremena.

42. minut - Ređaju se prilike pred golom domaćina. Bazunu je upisao još jednu odbranu, nakon šuta Kostića sa distance.

39. minut - Odlična saradnja Vlahovića i Mitrovića. Centarfor Fiorentine je spustio loptu srpskom rekorderu, on je uputio snažan šut, ali je "jedinica" Ostrvljana uspela da izbaci loptu u korner.

36. minut - Nešto mirniji period meča, Srbija kontroliše stvari na terenu.

31. minut - Napadač Irske Ajda dobio je žuti karton.

29. minut - Milenkoviću se odbila lopta, posle odlične akcije Srbije, ali je defanzivac Fiorentine bio neprecizan.

Rekorder Srbije Aleksandar Mitrović protiv Irske

26. minut - Golman Remsa je odbranio pokušaj Hendrika sa nekih 20-ak metara.

24. minut - Đuričić je sprečio kontru Iraca, ali je zaradio žuti karton.

20. minut - GOOOL! Sergej Milinković-Sacvić je doveo "Orlove" u vođstvo! Korner je izveo Tadić, a pred golom Iraca se najbolje snašao vezista Lacija - 0:1!

18. minut - Još jedan udarac Gudelja zaustavio je Bazunu, a potom je Hendrik sa ivice kaznenog prostora "testirao" Predraga Rajkovića.

15. minut - Nemanja Gudelj je uputio udarac sa distance, irski čuvar mreže je to rutinski "ukrotio".

12. minut - Ostrvljani su imali prvi opasan napad, Ajda je pokušao glavom, ali je bio u ofsajdu.

10. minut - Odličnih deset minuta naše selekcije u Dablinu. Lopta je pretežno u posedu Srbije, "Orlovi" su već stvorili dve prilike, međutim ništa od promene rezultata.

5. minut - Ogroman kiks Dafija, loptu je uzeo Vlahović, ali je golman Iraca Bazunu odlično izleteo i skratio ugao. Velika šteta...

2. minut - Prvi opasan napad Srbije. Kostić je centrirao sa levog boka ka Đuričiću, intervenisao je Meklin, "Orlovi" su dobili prvi korner.

1. minut - Španski arbitar Hoze Marija Sančez dao je znak za početak meča.