TRIJUMFALNO ZA KRAJ GRUPNE FAZE: Srbija se JEDVA IZBORILA sa Grčkom!

Autor: Republika

07.09.2021

17:59

Odbojkaši Srbije završili su grupnu fazu Evropskog prvenstva pobedom 3:2 nad Grčkom.

Odbojkaši Srbije

Po setovima - 25:23, 22:25, 26:16, 28:30, 15:5.

Sem tesnog poraza od svetskih šampiona Poljaka, srpski odbojkaši su opravdali ulogu favorita protiv preostala četiri tima u grupi A.

Grčka se ispostavila kao težak protivnik samo na početku. Srbija je jedva došla do 1-0 u setovima posle tesne završnice i 25:23. Rival je "pokazao zube" i uzeo drugi set gotovo suvereno sa 25:22, a sredinom seta je imao i distancu od pet poena.

U prelomnom trećem setu su izabranici Bobe Kovača bili sigurni, dobivši ga sa 25:16. Međutim, u narednom je viđena velika borba. Drćni Grci su uspeli da spae dve set lopte Srbije i da sa 30:28 uzmu četvrti set.

U taj-brejku, "Orlovi" prave osetnu prednost 7:4