TADIĆ KAO RONALDINJO: Srpski fudbaler OVIM POTEZOM raspametio navijače (VIDEO)

29.08.2021

14:42

Amsterdamski Ajaks popravio je utisak u domaćem šampionatu. Kopljcnici su danas iskoristili umor izazvan evropskim bitkama Vitesea, i pregazio goste na Johan Krojf Areni – 5:0.

Tadić briljirao u petardi "kopljanika"

Igra Ajaksa i kapitena Dušana Tadića predstavljala je pravi užitak fanova velikana iz Amsterdama.

Reprezentativac Srbije nije postigao gol, nije ni asistirao, ali je bio jedan od najboljih na terenu.

Plesao je, šalio se sa nedoraslim rivalima i u jednom trenutku bacio u trans sve one koji su gledali utakmicu.

Da gostujuća odbrana nije imala rešenje za srpskog kreativca najbolje svedoči detalj detalj iz prvog poluvremena, kada je poluokretu Tadić povukao loptu petom, pa je na isti način ostavio povratan pas Sebastijanu Aleru čiji udarac je odbranio golman gostiju.

Imao je još zapaženih poteza Dušan Tadić, posle njegovog centaršuta Tomas Hajek je u 60. minutu nespretno pogodio sopstvenu mrežu i povećao prednost Ajaksa na 4:0.

Kopljanici su najpre mrežu zatresli u petom minutu, kada je Sebastijan Ale na divan način, petom, ostavio loptu Antoniju koji je levicom pogodio dalji ugao. Do kraja prvog poluvremena pogađali Alvarez i Gravenberh.