PREOKRET OSTVAREN: Partizan je u Ligi konferencija!

26.08.2021

20:57

Fudbaleri Partizana plasirali su se u grupnu fazu Lige konferencija!

Slavlje fudbalera Partizana

Izabranici Aleksandra Stanojevića su trijumfom 2:0 nad Santa Klarom na Stadionu Partizana postavili ukupnih 3:2 u dvomeču trećeg kola kvalifikacija.

Partizan je iskoristio sve prednosti koje su mu išle na ruku. Pun stadion je nosio crno-bele, davajući im dodatnu snagu protiv tima koji je oslabljen koronom i u vrlo lošoj formi u domaćem prvenstvu.

Ofanziva od samog starta se ispaltila. Sejduba Suma je već u drugom minutu na sebi svojstven način došao do peterca, golman Pereira mu je odbranio šut, a odbitak Miloš Jojić šalje u mrežu. Dok je publika slavila gol, pomoćni sudija svira ofsajd.

Domaćini nisu klonuli duhom, a Suma je nastavio da bude opasan. Upravo nad njim je napravljen faul za jedanaesterac u 25. minut. Rikardo Gomeš je bio hladnokrvan sa bele tačke.

Kada je probijen led i izjednačen rezultat, igrači Partizana su krenuli još jače i već dva minuta kasnije dali drugi gol. Štoper Siniša Saničanin je iskoristio perfektan korner Jojića da neometano na drugoj stativi zatrese mrežu!

Ono što je zabrinuli navijače jeste iznenadni izlazak Sejdube Sume, koji nije mogao da nastavi utakmicu posle udarca par minuta kasnije. Ušao i Bibras Natho.

Santa Klara je imala najozbiljniju šansu na meču u 35. minutu preko opasnog šuta Linkolna sa preko 30 metara, ali je golman popović paradom spasao mrežu.

U drugom poluvremenu je domaćin uspeo da održi rezultat do samog kraja.

KRAJ MEČA!

85. MINUT: Treća izmena Stanojevića - Šćekić umesto Jojića.

83. MINUT: Pregrub start Patrika nad Saničaninom! Štoper Partizana je vukao napred po sredini terena, da bi bio povučen s leđa. Žuti karton je možda preblaga kazna.

80. MINUT: Velika Šansa za Holendera! Mađarski reprezentativac je vukao kontranapad po desnoj strani, šutirao u bližu stativu, ali golman Pereira brani!

76. MINUT: Žuti karton za Ruija Koštu zbog grubog starta i protesta.

74. MINUT: Dvostruka izmena Aleksandra Stanojevića: Holender umesto Markovića, Pantić umesto Jovića.

70. MINUT: Tamnoputi igrač Santa Klare Alano se požalio da ga je tokom povratka na klupu iza gola neko uvredio, da mu je dobacivao. Kamera nije ukačila tu scenu, tako da će se krenuti u dalje utvrđivanje o čemu se tačno radi.

68. MINUT: Dvostruka izmena kod gostiju. Ulaze Riakrdinjo i Rui Košta, a izlaze kapiten Kravaljo i Alano.

64. MINUT: Žuti karton za Mikela Viljanuevu zbog saplitanja Lazara Markovića.

59. MINUT: Saničanin ponovo opasan iz kornera! Nadvisio je čuvara u kaznenom prostoru, ali nije dovoljno precizno zahvatio loptu Lazara Markovića. Lopta preko gola.

56. MINUT: Žuti karton za Igora Vujačića posle saplitanja igarča Santa Klare.

48. MINUT: Partizan nadire od samog starta. Jović izvodi iz slobodanjaka ubacuje loptu na prvu stativu, malo je falilo da je Rikardo Gomeš zahvati i zatrese mrežu.

POČELO JE DRUGO POLUVREME! Još 45 minuta do plasmana Partizana u Ligu konferencija.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA! Partizan za sada ima prednost 3:2 u ukupnom skoru.

46. MINUT: Santa Klara krenula u kontru, ali Siniša Saničanin na pravom mestu blokira šut pokraj leve stative.

35. MINUT: Opasan šut Linkolna iz slobodnjaka sa razdaljine od preko 30 metara, ali Popović sjajnom paradom brani.

29. MINUT: Nažalost, Sejduba Suma mora van terena. Start posle kog je sviran penal je bio prejak, tako da veznjak ne može da nastavi utakmicu. Ulazi Bibras Natho.

28. MINUT: GOOOOOOOL! Siniša Saničanin! Juriš crno-belih ka Ligi konferencija u punom trku!

Perfektan korner Miloša Jojića na drugu stativu, štoper Saničanin potpuno usamljen trese mrežu za preokret!

25. MINUT: GOOOOOOOOL! Rikardo Gomeš! Hladnokrvan sa bele tačke!

24. MINUT: PENAL ZA PARTIZAN, SUMA OBOREN U KAZNENOM PROSTORU!

19. MINUT: Sudar Obradovića i Buldinija u vazdušnom duelu, obojica trpe udarac u glavu i bolno padaju. Posle kratke intervencije lekarskog tipa je nastavljen meč

15. MINUT: Marković opasan u srcu kaznenog prostora, šut ide pored leve stative.

12. MINUT: Partizan konkretniji, nošen podrškom sa tribina.

3. MINUT: ZAMALO PARTIZAN DO VOĐSTVA! Suma je prodro do samog peterca, njegov šut odbranjen, Jojić odbitak šalje u mrežu, kreće erupcija na tribinama, ali sudija svira ofsajd!

MEČ JE POČEO!

Vatromet pred početak meča.

PARTIZAN: Popović - Miljković, Vujačić, Saničanin, Obradović - Jojić, Zdjelar- Suma - Marković, Jović, Rikardo

SANTA KLARA: Pereira - Ramos, Alfonso, Vilanueva, Mansur - Marita, Karvaljo - Linkoln - Patrik, Alano, Buldini

Procenjuje se da će biti oko 13.000 navijača na Stadionu Partizana. Od bivših igrača su prisutni Zoran Tošić, Andrija Delibašić, Milivoje Ćirković,...

Publika na Stadionu Partizana pred meč

Santa Klara ima prednost 2:1 iz prvog duela, ali su se okolnosti značajno promenile u periodu od nedelju dana.

Partizanu su se vratili preko potrebni Saša Zdjelar i Danilo Pantić, relativno roviti, ali dovoljno spremni da odigraju utakmicu sezone za crno-bele. Zdjelar je u postavi, Pantić je na klupi.

Igranje pred omaćim navijačima je takođe jako važan faktor za preokret, pogotovu jer više ne važi pravilo gola u gostima.

Portugalski tim ima ozbiljnih kadrovskih problema usled problema sa koronom.Od nosilaca igre Ramos neće računati na Rui Kostu i Hitemasa Moritu.