RAPSODIJA SRBA U SERIJI A: Sasuolo i Lacio slave Đuričića i Milinković Savića!

21.08.2021

20:37

Inter, Sasuolo, Lacio i Atalanta su zabeležili pobede na premijeri u Seriji A, a srpski reprezentativci su ostvarili zapažen učinak.

Sergej Milinković Savić strelac u pobedi Lacija

Fudbaleri Sasuola su na krilima Filipa Đuričića slavili u gostima kod Verone 3:2.

Đuričić je najpre je u 32. minutu na prelep način pronašao Raspadorija, koji je rutinski iskoristio šansu koja mu se ukazala.

Potom je na startu drugog poluvremena odigrao dupli pas sa Kaputom, a onda loptu poslao iza leđa Pandura. Nije se Verona predavala, Zakanji je bio siguran sa penala i smanjio prednost.

Međutim, Traore u 77. minutu uspeva da svojoj ekipi ponovo obezbedi dva gola prednosti, da bi Zakanji u poslednjem minutu regularnog dela postavio konačnih 3:2, a asistent kod poslednjeg pogotka bio je Darko Lazović.

Srpski reprezentativac Sergej Milnković Savić je odigrao sjajan meč u pobedi Lacija nad Empolijem 3:1.

Empoli je poveo već u 4. minutu golom Bandinelija, ali to je bilo sve što se tiče domaćih.

Srpski vezista je izjednačio već u 6. minutu koji je posle uvežbane akcije iz kornera, glavom pogodio mrežu domaćeg tima, a potom je do poluvremena uspeo da namesti gol Lacariju.

Imobile je na isteku prvog perioda igre povisio na 3:1, što je ispostavilo se bio konačan rezultat.

Pobedu je na početku sezone ostvario i šampion Inter nad ekipom Đenove sa 4:0, dok Atalanta je u nadoknadi stigla do pobede u Torinu sa 2:1.