BRAZILCI ODBRANILI ZLATO U TOKIJU: Španci pali posle produžetaka!

07.08.2021

14:04

Fudbaleri Brazila su odbranili olimpijsko zlato, pošto su u finalu savladali selekciju Španije sa 2:1 posle produžetaka!

Brazil - Španija

Brazil je do finala došao pobedama nad Nemačkom (4:2), Saudijskom Arabijom (3:1), uz remi u grupi sa Obalom Slonovače (0:0), a uz eliminaciju Egipta (1:0) i na penale Meksika (4:1, 0:0).

I Španija je bila blizu da ispadne kada su je minuti delili od poraza od Obale Slonovače, pre odlaska u produžetke i trijumf 5:2, a na isti način je prošla Japan (1:0).

Brazilci su poveli  poslednjim sekundama prvog poluvremena posle sjajnog gola Mateusa Kunje.

Prethodno je Rišarlison očajno šutirao sa "bele tačke" i propustio ogromnu priliku za vođstvo.

Na izjednačenje smo čekali do 61. minuta kada su Španci izjednačili posle fantastičnog voleja Mikela Orjasabala za 1:1.

Odluka je morala da padne u produžecima, a Brazilci su stigli do novog vođstva u 108. minutu posle gola Malkolma.

Protutnjao je kao brzi voz pored Valjeha i proturio loptu kroz noge Simonu, što je ispostavilo se bio konačan rezultat.