LIVERPUL NA KORAK DO LIGE ŠAMPIONA: Poslednje kolo odlučuje!

19.05.2021

21:10

Liverpul je ubedljivo pobedio Barnli 3:0 u 37. kolu Premijer lige.

Jirgen Klop sa igračima Liverpula

Trijumf protiv Barnlija izjednačio je Liverpul sa Lesterom sa po 66 bodova i zbog gol-razlike je na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Golovi Roberta Firmina u 43. i Nejtana Filipsa u 52. i Aleksa Okslejd-Čemberlena u 88. minutu su doneli preko potrebna tri boda za "redse", koji u poslednjem kolu mogu da spasu prežaljenu sezonu.

Rival u odlučujućem kolu je Kristal Palas, dok Lester igra protiv Totenhema.

U istom terminu od 21:15 igrali su VBA i Vest Hem, gostujući "čekićari" su zabeležili trijumf 3:1 i održali se na šestom mestu koje nosi plasman u Ligu Evrope.  Prvi gol i jedino vođstvo Vest Bromviča na meču doneo je Mateuž Pereira u 27. minutu. Tomaš Suček je izjednačio u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Vest Hem je u nastavku pokazao drastičan kvalitet i preko Ogbone u 82. i Antonija u 88. minutu preokrenuo rezultat.

Poslednje kolo Premijer lige igra se 25. maja od 17h.