GOLEADA NA BANJICI: Rad grabi ka sigurnoj zoni! Preokret u Surdulici, Vojvodina i Napredak sigurni

12.04.2021

18:33

Širom Srbije su odigrane četiri utakmice kojima je kompletirano 31. kolo Superlige.

Levi bek Rada Miloš Radivojević u akciji na meču sa Novim Pazarom

Veliki derbi u borbi za opstanak odigran je na Banjici gde je Rad sa 3:2 savladao Novi Pazar i tako se izjednačio na tabeli sa današnjim rivalom.

Luka Gojković je doveo u vođestvo "građevinare" u desetom minutu, ali se na odmor otišlo nerešenim rezultatom pošto je izjednačenje gostima doneo Mirza Delimeđac 16 minuta kasnije.

Međutim, u nastavku su Marko Šarić u 52. i Andrija Kaluđerović u 77. minutu doneli Radu dva gola prednosti, a poraz Pazaraca je osam minuta pre kraja ublažio Petar Gigić.

Vojvodina je na "Karađorđu" sa 2:1 bila bolja od Zlatibora.

Dejan Zukić je u 32. minutu dao prvi gol za "lale", pa je Stefan Vukić u 63. izjednačio, a na kraju je Miljan Vukadinović u 77. doneo pobedu crveno-belima.

Napredak je rezultatom 2:0 u Kruševcu srušio Mačvu.

Mrežu Šapčana je načeo Luka Milunović u 42. minutu, a konačan rezultat je u 55. postavio Bojan Čečarić.

Na kraju, jedinu pobedu u gostima je odneo Metalac koji je posle preokreta sa 2:1 pobedio Radnik.

Milan Makarić je u 23. minutu doneo prednost Surduličanima, ali je samo sedam minuta kasnije rezultat izjednačio Mbongu Prestiž.

Potpuni preokret i pobedu ekipi iz Gornjeg Miulanovca je doneo Igor Maksimović pogotkom u 59. minutu.